AVROTROS Vrijdagconcert

AVROTROS Vrijdagconcert:

In de podcast van het AVROTROS Vrijdagconcert hoor je de mooiste concerten die wekelijks live worden uitgevoerd door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en gastensembles. AVROTROS Vrijdagconcert is een productie van AVROTROS in samenwerking met NPO Radio 4, NTR, de Stichting Omroep Muziek en TivoliVredenburg.

Podcast afleveringen

Uitzending van 20 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Jan Willem de Vriend, dirigent
Ruby Hughes, sopraan (foto)
Beth Taylor, alt
Matthew Swensen, tenor
Henning von Schulman, bas
Henk Neven, bas

1. Mendelssohn - Vijfde symfonie 'Reformatie'
2. Mendelssohn - Christus
3. Mozart - Krönungsmesse, KV 317

Uitzending van 13 december 2019

Nederlandse Bachvereniging
Andrew Parrott, dirigent
Griet de Geyter, sopraan (cantus)
Isabel Schicketanz, sopraan (secundus/sextus)
Victoria Cassano, sopraan
Rodrigo del Pozo, tenor (altus)
Kevin Skelton, tenor (septimus/altus II)
Zachary Wilder, tenor
Joåo Moreira, tenor
Victor Torres, tenor (quintus)
Joep van Geffen, bas
Joel Frederiksen, bas (bassus

1. C. Monteverdi - Mariavespers

Uitzending van 6 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent

1. G. Mahler - Zevende symfonie

Uitzending van 29 november 2019

Amsterdam Sinfonietta
Candida Thompson, concertmeester
Ning Feng, viool (foto)

1. H.W. Henze - il Vitalino raddoppiato
2. J.S. Bach - Goldbergvariaties

Uitzending van 22 november 2019

ROctet

1. J.S. Bach - Selectie uit Die Kunst der Fuge
2. C. Micháns - Divertimento
3. D. Sjostakovitsj - Twee stukken voor strijkoctet, op. 11
4. F. Mendelssohn - Strijkoctet, op. 20

Uitzending van 15 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest
David Robertson, dirigent
Stephen Hough, piano

*  A. Roussel - Suite Le festin de l'araignée
*  F. Mendelssohn - Eerste pianoconcert
*  J. Sibelius - Eerste symfonie

Uitzending van 8 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Elsa Benoit, sopraan

*  G. Fauré - Pavane (instrumentale versie)
*  F. Poulenc - Gloria
*  J. Kleppe - Spirit of Mustafa (wereldpremière)
*  I. Stravinsky - Psalmensymfonie

Uitzending van 1 november 2019

Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikoli?
Remy van Kesteren, harp
Nazmiye Oral, actrice
*  J. Haydn - Symfonie nr. 104 'Londense'
*  C. Debussy - Danse sacrée et danse profane
*  A. Caplet - Le conte fantastique

Uitzending van 25 oktober 2019

Opname van zaterdag 12 oktober in Tivoli Vredenburg:
Rotterdams Philharmonisch Orkest
André de Ridder, dirigent Leila Josefowicz, viool

*  M. Wantenaar - Prélude à une nuit américaine (wereldpremière)
*  J. Adams - Vioolconcert
*  J. Adams - The Chairman dances
*  S. Reich - Music for ensemble and orchestra (Ned. première)

Hart & Ziel Slotconcert (18 oktober 2019)

Hart & Ziel Slotconcert, rechtstreeks vanuit TivoliVredenburg, Utrecht.

Een feestelijk concert met de hoogtepunten uit de Hart & Ziel Lijst.

Collectief LUDWIG
Nationaal Jeugdkoor
Lucie Horsch, blokfluit
Tobie Miller, draailier
Sasha Witteveen, contrabas
Laurens de Man, orgel

Uitzending van 11 oktober 2019

Opname van zaterdag 5 oktober in de Jacobikerk in Utrecht:
Groot Omroepkoor
Klaas Stok, dirigent
Ingrid Geerlings, fluit

*  T. de Leeuw - Prière
*  D. Manneke - Marche, chanson et gloria (wereldpremière)
*  M. Ravel - Soupir
*  C. Debussy - Les angélus (arr. C. Gottwald)
*  C. Debussy - Syrinx
*  M. Ravel - La flûte enchantée (arr. G. Pesson)
*  D. Manneke - Geistliche Dämmerung (wereldpremière)
*  F. Schubert - Der Wegweiser (arr. C. Gottwald) 
*  G. Mahler - Scheiden und meiden (arr. C. Gottwald)
*  J.S. Bach - Sarabande (uit Partita BWV 1013)  *  D. Manneke - Liturgien
*  K. Nystedt - Immortal Bach
*  D. Manneke - 30-stemmige canon 'Wer die Musik sich erkiest...'

Uitzending van 4 oktober 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Alexander Vedernikov, dirigent
Alexander Zemtsov, altviool

*  J. Wagenaar - Ouverture Cyrano de Bergerac
*  H. Berlioz - Harold en Italie, op.16
*  S. Prokofjev - Derde symfonie, op.44 'Vuurengel'

Uitzending van 27 september 2019

Cafe Zimmermann

*  J.S. Bach - Brandenburgs concert nr. 2, BWV 1047
*  G.P. Telemann -  Concert voor 4 violen in G
*  J.S. Bach -  Concert voor hobo, viool en strijkorkest in c, BWV 1060
*  G.P. Telemann - Concert voor altblokfluit, fagot en strijkorkest in F
*  J.S. Bach - Concert voor klavecimbel en strijkorkest in f, BWV 1056
*  G.P. Telemann - Concert voor viool, cello, trompet en strijkorkest in D

Uitzending van 20 september 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
James Gaffigan, dirigent
Sasha Cooke, mezzosopraan#
Cécile van de Sant, alt
Alessandro Fischer, tenor
Jean-Luc Ballestra, bariton

*  C. Debussy - Prélude à l'après-midi d'un faune
*  M. Ravel - Shéhérazade#
*  A. Roussel - Evocations, op.15

Uitzending van 13 september 2019

Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Elim Chan
Simone Lamsma, viool

Tsjaikovski - Vioolconcert in D, op. 35
Tsjaikovski - Romeo en Julia, fantasie-ouverture naar Shakespeare in b
Tsjaikovski - Suite 'Het zwanenmeer', op. 20a