Adventskalender Elke dag een muzikaal cadeau

Pak hier je cadeau uit

Het Zondagochtend Concert is een serie concerten met toegankelijke muziek, op zondag rechtstreeks om 11.00 uur vanuit het Concertgebouw in Amsterdam. Beluister de volledige concerten in deze podcast!

Het Zondagochtend Concert:

Het Zondagochtend Concert is een serie concerten met toegankelijke muziek, op zondag rechtstreeks om 11.00 uur vanuit het Concertgebouw in Amsterdam. Beluister de volledige concerten in deze podcast!

Podcast afleveringen

Het Zondagochtend Concert (29 november 2020)

Groot Omroepkoor
Benjamin Goodson, dirigent
Nino Gvetadze, piano
Daniel Rowland, viool
Leo van Doeselaar, orgel

* J. MacMillan - uit The Strathclyde motets: Data est mihi omnis potestas; Lux aeterna
* J. MacMillan - After the Tryst
* C. Scott - Water wagtail, op.71 nr.3
* C. Scott - Bells & Paradise Birds (uit 'Poems')
* F. Mendelssohn - uit: Drie psalmen, op.78; Richte mich, Gott
* J. Dove - Seek him that Maketh the Seven Stars
* E. Elgar - Chanson de Matin & Chanson de Nuit
* E. Elgar - There is sweet music
* W. Walton - The twelve

Het Zondagochtend Concert (22 november 2020)

Solisten van het Concertgebouw Kamerorkest:
Jenena Ristic, viool
Marleen Asberg, viool
Frederik Boits, altviool
Roland Krämer, altviool
Benedikt Enzler, cello
Christian Hacker, cello

* L. Boccherini - Sextet voor strijkers, op.23 nr.4
* P. Tsjaikovsky - Sextet, op.70 'Souvenir de Florence'

Het Zondagochtend Concert (15 november 2020)

Radio Filharmonisch Orkest
Kevin John Edusei, dirigent
Liza Ferschtman, viool

* A. Arenski - Variaties op een thema van Tsjaikovsky
* P. Tsjaikovski - Souvenir d'un lieu cher, op.42 (arr. Glazounov)
* I. Stravinski - Suite uit het ballet Pulcinella

Het Zondagochtend Concert (8 november 2020)

Camerata RCO
Thomas Beijer, piano

* W.A. Mozart - Pianoconcert nr.23, KV.488 (arr. Beijer)
* J. Brahms - Eerste Serenade, op.11 (nonet-versie)

Het Zondagochtend Concert (1 november 2020)

Van Baerle Trio:
Hannes Minnaar, piano
Maria Milstein, viool
Gideon den Herder, cello

* L. van Beethoven - Pianotrio, op.70 nr.1 'Geistertrio'
* E. Chausson - Pianotrio, op.3

Het Zondagochtend Concert (25 oktober 2020)

Leden van het Radio Filharmonisch Orkest
Karina Canellakis, dirigent

* W.A. Mozart - Serenade voor blazers, KV.361 'Gran partita'

Het Zondagochtend Concert (18 oktober 2020)

Liza Ferschtman, viool *
Lilli Maijala, altviool *
Joris van den Berg, cello
Bram van Sambeek, fagot
Mees Vos, hoorn
Olivier Patey, klarinet
Pierre de Maistre, contrabas

* W.A. Mozart - Duo voor viool en altviool, KV 423 *
* L. van Beethoven - Septet, op.20

Het Zondagochtend Concert (11 oktober 2020)

Storioni Trio
* L. van Beethoven - Pianotrio op.1 nr.1
* A. Dvorák - Pianotrio nr.4, op.90 'Dumky'

Het Zondagochtend Concert (4 oktober 2020)

Noord Nederlands Orkest
Nodoka Okisawa, dirigent
Nino Gvetadze, piano
* W.A. Mozart - Pianoconcert nr.14, KV 449
* R. Strauss - Suite 'Der Bürger als Edelmann', op.60

Het Zondagochtend Concert (27 september 2020)

Radio Filharmonisch Orkest
James Gaffigan, dirigent
Noa Wildschut, viool (foto)
* G. Fauré - Suite Pèlléas et Mélisande, op.80
* C. Saint-Saëns - Derde vioolconcert, op.61
* C. Saint-Saëns - Bacchanale (uit 'Samson et Dalila')

Het Zondagochtend Concert (20 september 2020)

Concertgebouw Kamerorkest
Niek Baar, viool
* A. Dvo?ák - Romance voor viool en strijkorkest, op.11
* M. Ravel - Tzigane voor viool en strijkorkest
* P.I. Tsjaikovski - Serenade voor strijkers, op.48

Het Zondagochtend Concert (13 september 2020)

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Karina Canellakis, dirigent
* J.-P. De Graaff - Les cymbales sonores
* J. Sibelius - Derde symfonie, op.52
* J. Brahms - Schicksalslied, op.54

Het Zondagochtend Concert (6 september 2020)

Strijkers van Nordwestdeutsche Philharmonie
Yves Abel, dirigent
Anna Fedorova, piano

* F. Mendelssohn - Symfonie voor strijkorkest nr.10
* F. Chopin - Tweede pianoconcert, op.21
* toegift: F. Chopin - Wals op. 34 nr.3 (Vivace)
* P. Tsjaikovsky - Wals (uit Serenade voor strijkers, op.48)

Het Zondagochtend Concert ARCHIEF (30 augustus 2020)

ca. 10.04 uur:
W.A. Mozart - Symfonie nr.1, KV.16
Ludwig o.l.v. Joris van Rijn
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 6 oktober 2013)

ca. 10.17 uur:
C. Debussy - Vioolsonate
Alina Ibragimova, viool
Cédric Tiberghien, piano
(opname Kleine Zaal Concertgebouw, 25 september 2011)

ca. 10.31 uur:
G. Holst - Suite voor strijkorkest 'St.Paul's Suite'
Württembergisches Kammerorchester Heilbronn o.l.v. Case Sciglione
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 13 januari 2013)

ca. 10.45 uur:
A. Dvorák - Concert voor cello en orkest, op.104
Jean-Guihen Queyras, cello
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietari Inkinen
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 28 september 2008)

ca. 11.30 uur:
F. Danzi - Kwintet voor fluit, hobo, klarinet, fagot en hoorn, op.56 nr.2
Farkas Kwintet Amsterdam
(opname Kleine Zaal Concertgebouw, 31 mei 2009)

ca. 11.44 uur:
P.I. Tsjaikovsky - Capriccio Italien
Radio Filharmonisch Orkestt o.l.v. Jaap van Zweden
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 2 september 2013)

Het Zondagochtend Concert (23 augustus 2020)

ca. 10.04 uur:
J.P. Rameau - Suite uit 'Dardanus'
Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 27 april 1997)

ca. 10.23 uur:
J. Haydn - Stabat mater
Julie Gooding, sopraan
Margriet van Reisen, alt
Werner Güra, tenor
Geert Smits, bas
Cappella Amsterdam
Radio Kamer Orkest o.l.v. Frans Brüggen
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 28 september 2003)

ca. 11.25 uur:
F.Liszt - Sarabande und Chaconne aus dem Singspiel Almira von Händel, S.181
Mariam Batsahvili, piano
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 9 november 2014)

ca. 11.38 uur:
F. Schubert - Symfonie in b.kl.t. D.759 'Unvollendete'
Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Hartmut Haenchen
(opname Grote Zaal Concertgebouw, 10 december 2006)