Het Zondagochtend Concert:

Het Zondagochtend Concert is een serie concerten met toegankelijke muziek, op zondag rechtstreeks om 11.00 uur vanuit het Concertgebouw in Amsterdam. Beluister de volledige concerten in deze podcast!

Podcast afleveringen

Uitzending van 19 januari 2020

Nederlands Philharmonisch Orkest Elim Chan, dirigent Eline Hensels, cello * A. Dvorák - Rondo voor cello en orkest * A. Dvorák - Waldesruhe voor cello en orkest *  P.I. Tsjaikovski - Vijfde symfonie, op. 64

Uitzending van 12 januari 2020

Radio Filharmonisch Orkest Vasily Petrenko, dirigent Daniel Müller-Schott, cello *  J. Haydn - Eerste celloconcert in C. *  R. Strauss - Also sprach Zarathustra

Uitzending van 5 januari 2020

NIEUWJAARSCONCERT: Sinfonieorchester Wuppertal Julia Jones, dirigent * G. Rossini - Ouverture Guillaume Tell * E. Wolf-Ferrari - Intermezzo uit I gioielli della Madonna * J. Strauss jr. - Marie-Taglioni-polka, op.173 * J. Strauss jr. - Rosen aus dem Süden, op.388 * P. Mascagni - Intermezzo uit Cavalleria rusticana * G. Verdi - Ouverture Nabucco * J. Strauss jr. - Ouverture Cagliostro in Wien *  J. Strauss jr. - Entr'acte uit Eine Nacht in Venedig *  J. Strauss jr. - Polka schnell, op.413 *  J. Strauss jr. - Furioso-Polka, op.260

Uitzending van 29 december 2019

Eric Lu, piano * J. Brahms - Intermezzo, op.117 nr.1 * R. Schumann - Thema met variaties 'Geistervariationen' * F. Chopin - 24 preludes, op.28

Uitzending van 22 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest Groot Omroepkoor Jan Willem de Vriend, dirigent Ruby Hughes, sopraan Beth Taylor, alt Matthew Swensen, tenor Henning von Schulman, bas Henk Neven, bas * W.A. Mozart - Adagio en Fuga, KV 546 * F. Mendelssohn - Christus, op.97 * W.A. Mozart - Krönungsmesse, KV 317

Uitzending van 15 december 2019

FAMILIECONCERT: Nordwestdeutsche Philharmonie Christian Baldini, dirigent Chris Peters, acteur Jade Robin, actrice * P.I. Tsjaikovski - De Notenkraker

Uitzending van 8 december 2019

Residentie Orkest Nicholas Collon, dirigent Arthur Jussen, piano * R. Schumann - Pianoconcert * R. Strauss - Suite uit 'Der Rosenkavalier'

Uitzending van 1 december 2019

Robin Tritschler, tenor Jonathan Ware, piano * Liederen van Schubert (op teksten van Mayrhofer) plús liederen van Caplet, Honegger en Hageman

Uitzending van 24 november 2019

Antwerp Symphony Orchestra Elim Chan, dirigent Marc-André Hamelin, piano * S. Rachmaninoff - Rapsodie op een thema van Paganini * A. Dvorák - Achtste symfonie

Uitzending van 17 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest David Robertson, dirigent Stephen Hough, piano * F. Mendelssohn - Eerste pianoconcert * J. Sibelius - Eerste symfonie

Uitzending van 10 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest Groot Omroepkoor Peter Dijkstra, dirigent Elsa Benoit, sopraan  * G. Fauré - Pavane (instrumentale versie) * F. Poulenc - Gloria * I Stravinsky - Symphonie de psaumes

Uitzending van 3 november 2019

Rotterdams Philharmonisch Orkest Antony Hermus, dirigent Niek Baar, viool * L. Janacek - Suite uit 'Het sluwe vosje' * M. Bruch - Schotse Fantasie voor viool en orkest * Z. Kodály - Dansen uit Galánta

Uitzending van 27 oktober 2019

Amsterdam Sinfonietta Candida Thompson, viool/leiding Harriet Krijgh, cello Valentino Worlitzsch, cello * T. Merula - Ciaconna (arrangement. F. Filidei) * A. Vivaldi - Concert voor cello en orkest, RV.412 * A. Vivaldi - Concert voor cello, viool en orkest, RV.547 * E. Grieg - Suite 'Uit Holbergs tijd', op.40 * A. Vivaldi - Concert voor 2 celli en orkest, RV.531

Uitzending van 20 oktober 2019

Alexander Rudin, arpeggione & cello Erich Höbarth, viool Aapo Häkkinen, fortepiano * F. Schubert - Arpeggione-sonate * F. Schubert - Tweede pianotrio, D.929

Uitzending van 13 oktober 2019

Concertgebouw Kamerorkest Noa Wildschut, viool * W.A. Mozart - Vierde vioolconcert, KV 218 * J. Brahms - Eerste strijksextet, op. 18 (arr. M. Waterman)