AVROTROS Vrijdagconcert:

In de podcast van het AVROTROS Vrijdagconcert hoor je de mooiste concerten die wekelijks live worden uitgevoerd door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en gastensembles.

AVROTROS Vrijdagconcert is een productie van AVROTROS in samenwerking met NPO Radio 4, NTR, de Stichting Omroep Muziek en TivoliVredenburg.

Podcast afleveringen

Uitzending van 26 juni 2020

Deel 1:
G. Verdi - Messa da Requiem
Papian Hasmik, sopraan
Marianne Cornetti, alt
Vinson Cole, tenor
Stanislav Shvets, bas
Groot Omroepkoor
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden
(opname van 22 februari 2008 in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht)

Deel 2:
J. Haydn - Concert voor orgel en orkest nr.1 in C.gr.t.
Matthias Havinga, orgel
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v.Markus Stenz
(opname van 30 maart 2018 in Tivoli/Vredenburg in Utrecht)

F. Schubert - Symfonie in b.kl.t. D.759 'Unvollendete'
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v.Markus Stenz
(opname van 31 mei 2013 in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht)

Uitzending van 19 juni 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Karina Canellakis, dirigent

1. G. Puccini - Crisantemi (arr. voor strijkorkest)
2. G. Verdi - Strijkkwartet (arr. voor strijkorkest)
3. R. Wagner - Siegfried Idyll
4. J. Brahms -Tweede Serenade voor orkest

Rechtstreeks vanuit TivoliVredenburg in Utrecht.

Uitzending van 12 juni 2020

DEEL 1

Rotterdams Philharmonisch Orkest
Sir Mark Elder, dirigent
Isabelle Faust, viool

1. Ludwig van Beethoven – Vioolconcert in D, op.61

(Concert van 23 februari 2018 in TivoliVredenburg te Utrecht)


DEEL 2

Orkest van de 18e Eeuw
Capella Amsterdam
Daniel Reuss, dirigent
Carolyn Sampson, sopraan
Marianne Beate Kielland, alt
Thomas Walker, tenor
David Wilson-Johnson, bas

1. Ludwig van Beethoven – Missa solemnis, op.123

(Concert van 14 oktober 2016 in TivoliVredenburg te Utrecht)

Uitzending van 5 juni 2020

Uitzending van 29 mei 2020

Met o.a.:
1. G. Verdi – Ouverture La forza del destino
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 2018)

2. G. Martucci – Tweede pianoconcert, op. 66
Enrico Pace, piano
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 2018)

3. G. Puccini – Preludio sinfonico
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 20180

4. O. Respighi – Pini di Roma
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 2018)

5. A. Bruckner – div. werken voor koor
Groot Omroepkoor o.l.v. Marcus Creed
(opname van 19 januari 2018)

Uitzending van 22 mei 2020

Met o.a.:
1. L. v. Beethoven – Vijfde symfonie, op. 67
Radio Kamer Orkest o.l.v. Andrew Manze
(opname van 15 februari 2013)

2. H. Berlioz – Messe solennelle
Adriana Gonzalez, sopraan
Julien Behr, tenor
Andreas Wolf, bas
Le Concert Spirituel o.l.v. Hervé Niquet

3. H. Berlioz - Harold en Italie
Alexander Zemtsov, altviool
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov
(opname van 4 oktober 2019)

Uitzending van 15 mei 2020

MAHLERFESTIVAL 2020
Het Mahlerfestival in het Amsterdamse Concertgebouw kan niet doorgaan,
maar Radio 4 biedt een alternatief.
Van 8 tm 17 mei worden alle geplande werken van Gustav Mahler uitgevoerd door de verschillende Nederlandse symfonie-orkesten.

Vandaag:

* Gesprek met Eveline Nikkels, voorzitter van de Nederlandse Gustav Mahler Stichting,
vooral over Mahlers Achtste symfonie

1. G. Mahler - Achtste symfonie

Shenyang, bas-bariton
Janina Baechle, alt
Tommi Hakala, bariton
Regula Mühlemann, sopraan
Camilla Nylund, sopraan
Helena Rasker, alt
Ailish Tynan, sopraan
Klaus Florian Vogt, tenor
WDR Rundfunkchor Köln
London Symphony Chorus
MDR Rundfunkchor Leipzig
Knabenchor Hannover & Koorschool St. Bavo Haarlem
Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Marc Albrecht
(opname van 23 februari 2019)

Uitzending van 8 mei 2020

MAHLERFESTIVAL 2020
Het Mahlerfestival in het Amsterdamse Concertgebouw kan niet doorgaan,
maar Radio 4 biedt een alternatief.
Van 8 tm 17 mei worden alle geplande werken van Gustav Mahler uitgevoerd door de verschillende Nederlandse symfonie-orkesten.

Vandaag:
1. G. Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen
Hakon Hagegard, bariton
Kon. Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly
(opname van 3 mei 1995)

* Gesprek met dirigent Jan Willem de Vriend over de jonge Mahler en diens Eerste symfonie.

2. G. Mahler - Eerste symfonie (5-delige versie uit 1893)
Orkest van het Oosten o.l.v. Jan Willem de Vriend
(opname van 6 maart 2011)

3. H. Rott - Symfonie in E; deel 4 Sehr langsam, belebt
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jac van Steen
(opname van 20 april 1997)

Uitzending van 1 mei 2020

Met o.a.:
1. W. Jeths - Ter Troost
2. L. v. Beethoven – Meeresstille und glückliche Fahrt
3. L. Cherubini – Requiem in c.kl.t.
4. P.I. Tsjaikovsky – Vijfde symfonie, op. 64

Uitzending van 24 april 2020

Met o.a.:
1. H. Berlioz – Ouverture Les francs-juges
2. D. Sjostakovitsj – Eerste vioolconcert, op. 99
3. C. Nielsen – Symfonie nr.4 , op. 29 ‘Het onuitblusbare’
4. B. Britten - Les Illuminations

Uitzending van 17 april 2020

Met o.a.:
1. R. Schumann – Szenen aus Goethes Faust

Uitzending van 10 april 2020

Opname uit het archief:
1. A. Dvorák - Stabat Mater
Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Vasily Petrenko, dirigent
Lucrecia García, sopraan
Agnes Zwierko, alt
Peter Auty, tenor
Nathan Berg, bas



2. J. Haydn - Die sieben lezten Worte unseres Erlösers am Kreuze
Farkas Quintet + John MacCabe + Concentus Musicus Wien

Uitzending van 3 april 2020

ca. 20.05 uur - deel 1:
Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent
1. G. Mahler - Zevende symfonie
Opname van het AVROTROS Vrijdagconcert van 6 dec. 2019

ca. 21.25 uur - deel 2:
Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Jan Willem de Vriend, dirigent
Ruby Hughes, sopraan
Beth Taylor, alt
Matthew Swensen, tenor
Henning von Schulman, bas
Henk Neven, bas
1. F. Mendelssohn - Christus, op.97 (onvoltooid oratorium)
2. W.A. Mozart - Mis in C, 'Kröningsmesse', KV 317

Uitzending van 27 maart 2020

Opnamen uit het archief met o.a.:

1. Dutilleux - Métaboles
2. W.A. Mozart - Pianoconcert nr.20, KV 466
3. A. Roussel - Derde symfonie

Uitzending van 20 maart 2020

Het concert van vanavond is geannuleerd i.v.m. de Corona-maatregelen.

Residentie Orkest
Nicholas Collon, dirigent
Nicolas Altstaedt, cello
Helena Rasker, alt

1. B. Smetana - De Moldau (uit Mijn vaderland)
2. W. Walton - Celloconcert
3. A. Diepenbrock - Die Nacht (voor alt en orkest)
4. J. Sibelius - Zevende symfonie