AVROTROS Vrijdagconcert:

In de podcast van het AVROTROSVrijdagconcert hoor je de mooiste concerten die wekelijks live worden uitgevoerd door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en gastensembles. AVROTROS Vrijdagconcert is een productie van AVROTROS in samenwerking met NPO Radio 4, NTR, de Stichting Omroep Muziek en TivoliVredenburg.

Podcast afleveringen

Uitzending van 24 januari 2020

Nationaal Jeugd Orkest Ed Spanjaard, dirigent  Nino Gvetadze, piano 1.  W. Pijper - Derde symfonie 2.  L. van Beethoven - Vierde pianoconcert 3.  B. Bartók - Concert voor orkest

Interview met Dominique Vleeshouwers

Presentator Hans van den Boom sprak in de pauze van het AVROTROS Vrijdagconcert op 17 januari met salgwerker Dominique Vleeshouwers die soleerde in het Tweede Concert voor slagwerk en orkest van MacMillan. Vleeshouwers krijgt zaterdag 18 januari de Nederlandse Muziekprijs uitgereikt.

Uitzending van 17 januari 2020

Nederlands Philharmonisch Orkest Elim Chan, dirigent Dominique Vleeshouwers, slagwerk   1.  F. Mendelssohn - Ouverture Die Hebriden 2.  J. MacMillan - Tweede Concert voor slagwerk en orkest 3.  P.I. Tsjaikovsky - Vijfde symfonie, op. 64

Uitzending van 10 januari 2020

Radio Filharmonisch Orkest Vasily Petrenko, dirigent Daniel Müller-Schott, cello 1.  S. Prokofjev - Suite L'enfant prodigue, op. 46 2.  J. Haydn - Celloconcert in C.gr.t. 3.  R. Strauss - Also sprach Zarathustra

Uitzending van 3 januari 2020

Het Pierre Palla orgel ! Opname van het concert van 12 december jl. in Studio 1 van het Muziekcentrum van de Omroep in Hilversum ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde Pierre Palla Orgel door de specialisten Simon Gledhill en Richard Hills. 1. Leonard Bernstein – Tonight 2. Jerome Kern – Music from “Swing time” 3. Madeleine Dring – Caribbean Dance 4. Jimmy McHugh - I’m in the Mood for Love 5. Pierre Palla Broadcast Memories, selectie 6. Sidney Torch – On a Spring Note  7. Charles Williams – Dream of Olwen 8. Jack Strachey – March: Theatreland 9. Arthur Sullivan – Selectie uit Mikado Memories 10. Billy Mayerl – Ace of Heartsuit Four Aces Suite 11. Franz Grothe – Illusion 12. Sigmund Romberg – Selectie uit The Desert Song 13. Louis Mordish – Spectre on the Spree 14. Eric Coates – Dambusters March

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (30 december 2019)

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht Slotconcert Janine Jansen - viool Boris Brovtsyn - viool Yura Lee - viool Amihai Grosz - altviool Gareth Lubbe - altviool Jens Peter Maintz - cello 1. Johannes Brahms – Strijkextet, opus 18 2. Zoltán Kodály - Serenade, opus 12 3. Béla Bartók - Divertimento voor strijkers Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (29 december 2019)

Janine Jansen, viool Boris Brovtsyn, viool Yura Lee, viool Noa Wildschut, viool Amihai Grosz, altviool Timothy Ridout, altviool Daniel Blendulf, cello Jens Peter Maintz, cello Amalie Stalheim, cello 1. Dmitri Sjostakovitsj - Octet, opus 11 2. Anton Webern - Langsamer Satz 3. Erwin Schulhoff - Fünf Stücke 4. Franz Schubert - Strijkkwartet in d, ‘Der Tod und das Mädchen’ Rechtstreekse uitzending vanuit TivoliVredenburg, Hertz Deel 2: Janine Jansen, viool Jan Jansen, orgel Nationaal Vrouwen Jeugdkoor Wilma ten Wolde, dirigent 1. Benjamin Britten - Missa Brevis 2. Zoltán Kodály - Hegyi Éjszakák 3. Arvo Pärt - Peace upon Jerusalem 4. Pjotr Iljitsj Tsjaikovsky - Dostoyno yest 5. Britta Byström - To every thing there is a season (wereldpremière) Opname van het concert gegeven op 28 december in de Nicolaïkerk

Uitzending van 27 december 2019

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht Openingsconcert Lars Vogt – piano Janine Jansen - viool Boris Brovtsyn - viool Yura Lee - viool Amihai Grosz - altviool Daniel Blendulf - cello Jens Peter Maintz - cello 1. Johannes van Bree - Allegro voor vier strijkkwartetten 2. Felix Mendelssohn - Octet in Es, opus 20 3. Antonín Dvo?ák - Pianokwintet in A, opus 81 Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Uitzending van 20 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest Groot Omroepkoor Jan Willem de Vriend, dirigent Ruby Hughes, sopraan (foto) Beth Taylor, alt Matthew Swensen, tenor Henning von Schulman, bas Henk Neven, bas 1. Mendelssohn - Vijfde symfonie 'Reformatie' 2. Mendelssohn - Christus 3. Mozart - Krönungsmesse, KV 317

Uitzending van 13 december 2019

Nederlandse Bachvereniging Andrew Parrott, dirigent Griet de Geyter, sopraan (cantus) Isabel Schicketanz, sopraan (secundus/sextus) Victoria Cassano, sopraan Rodrigo del Pozo, tenor (altus) Kevin Skelton, tenor (septimus/altus II) Zachary Wilder, tenor Joåo Moreira, tenor Victor Torres, tenor (quintus) Joep van Geffen, bas Joel Frederiksen, bas (bassus 1. C. Monteverdi - Mariavespers

Uitzending van 6 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest Edo de Waart, dirigent 1. G. Mahler - Zevende symfonie

Uitzending van 29 november 2019

Amsterdam Sinfonietta Candida Thompson, concertmeester Ning Feng, viool (foto) 1. H.W. Henze - il Vitalino raddoppiato 2. J.S. Bach - Goldbergvariaties

Uitzending van 22 november 2019

ROctet 1. J.S. Bach - Selectie uit Die Kunst der Fuge 2. C. Micháns - Divertimento 3. D. Sjostakovitsj - Twee stukken voor strijkoctet, op. 11 4. F. Mendelssohn - Strijkoctet, op. 20

Uitzending van 15 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest David Robertson, dirigent Stephen Hough, piano *  A. Roussel - Suite Le festin de l'araignée *  F. Mendelssohn - Eerste pianoconcert *  J. Sibelius - Eerste symfonie

Uitzending van 8 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest Groot Omroepkoor Peter Dijkstra, dirigent Elsa Benoit, sopraan *  G. Fauré - Pavane (instrumentale versie) *  F. Poulenc - Gloria *  J. Kleppe - Spirit of Mustafa (wereldpremière) *  I. Stravinsky - Psalmensymfonie