STER Advertentie

De stemmen zijn geteld voor de NPO Radio 4 Hart & Ziel Lijst. Dat heeft geresulteerd in een veelzijdige lijst met een nieuwe nummer 1!

Dit zijn de 300 mooiste klassieke werken van 2019. Download & print de lijst door op de button of afbeelding hieronder te klikken.

Klik hier voor de Hart & Ziel Lijst 2019

Ervaar je op de app moeite met het openen van de lijst, scroll dan iets verder naar beneden.

npo radio 4 hart en ziel lijst

Bekijk de bekendmaking

Ab Nieuwdorp en Sander Zwiep maken de top 3 bekend

Problemen met de pdf? Zie hieronder:

 
maandag 14 oktober 7:00-9:00 uur
 
300      Schumann Kinderszenen
299      Bruckner Motetten
298      Fanny Mendelssohn Strijkkwartet in Es
297      Wagner Tannhäuser
296      Händel Concerti Grossi op. 6
295      Bernstein Candide
294      Fauré Après un rêve
293      Franck Vioolsonate in A
292      Elgar Pomp and Circumstance Marches
291      Mendelssohn Lieder ohne Worte
  maandag 14 oktober 9:00-12:00 uur  
290      C.Ph. E. Bach Celloconcert in A
289      Mendelssohn Ouverture Die Hebriden
288      Williams Star Wars
287      Puccini La Bohème
286      Tsjaikovski Symfonie nr. 5
285      Telemann Tafelmusik
284      Mahler Symfonie nr. 8 ‘Symfonie der Tausend’
283      Sjostakovitsj Celloconcert nr. 1
282      Berlioz Les nuits d'été
281      Grieg Holberg Suite
280      Dowland Werken voor luit
279      Ravel Daphnis et Chloé
278      Chopin Etudes
277      Sibelius Karelia Suite
276      Piazzolla Libertango
  maandag 14 oktober 12:00-14:00 uur  
275      Brahms Klarinetkwintet
274      Elgar Salut d'Amour
273      Mahler Lieder eines fahrenden Gesellen
272      Mendelssohn Symfonie nr. 4 ‘Italiaanse’
271      Sjostakovitsj Jazz-suites
270      Händel Zadok the Priest
269      Schönberg Verklärte Nacht
268      Rutter Magnificat
267      Dvořák Slavische Dansen
266      Mozart Così fan tutte
  maandag 14 oktober 14:00-16:00 uur  
265      Bach Concert voor hobo d'amore
264      Schubert Die Forelle
263      Sjostakovitsj Strijkkwartet nr. 8
262      Schütz Musikalische Exequien
261      Brahms Symfonie nr. 3
260      Franck Prélude, Fugue et Variation
259      Van Otterloo Turks Fruit
258      Poulenc Stabat Mater
257      Mozart Hoboconcert
256      Debussy La Mer
  maandag 14 oktober 16:00-18:00 uur  
255      Sibelius De Zwaan van Tuonela
254      Dvořák Strijkkwartet nr. 12 ‘Amerikaans’
253      Britten War Requiem
252      Morricone The good, the bad and the ugly
251      Monteverdi Madrigalen
250      Brahms Symfonie nr. 4
249      Widor Orgelsymfonie nr. 5
248      Purcell King Arthur
247      Schubert Pianotrio nr. 2
246      Verdi Aida
  maandag 14 oktober 18:00-20:00 uur  
245      Shore Lord of the Rings
244      Mozart Hoornconcerten
243      Dvořák Serenade voor strijkers
242      Gershwin An American in Paris
241      Mahler Rückert-Lieder
240      Mendelssohn Symfonie nr. 3 ‘ Schotse’
239      Massenet Thaïs
238      Mozart Exsultate jubilate
237      Scarlatti Klaviersonates
236      Adams Short ride in a fast machine
  dinsdag 15 oktober 7:00-9:00 uur  
235      Mozart Symfonie nr. 40
234      Purcell The Fairy Queen
233      Schubert Pianosonates
232      Puccini Madama Butterfly
231      Brahms Hongaarse dansen
230      Franck Panis Angelicus
229      Mendelssohn A Midsummer Night’s Dream
228      Williams Harry Potter
227      Dvořák Stabat Mater
226      Bach Die Kunst der Fuge
  dinsdag 15 oktober 9:00-12:00 uur  
225      Monteverdi L’Orfeo
224      Poulenc Concert voor 2 piano’s en orkest
223      Mendelssohn Elias
222      Schubert Forellenkwintet
221      Puccini Tosca
220      Rimski-Korsakov Shéhérazade
219      Debussy Suite Bergamasque
218      Brahms Pianoconcerten
217      De Meij Symfonie nr. 1 'In de ban van de ring'
216      R. Strauss Morgen!
215      Mozart Eine kleine Nachtmusik
214      Buxtehude Membra Jesu Nostri
213      Sjostakovitsj Symfonie nr. 7 ‘Leningrad’
212      Tallis If ye love me
211      Jenkins The Peacemakers
  dinsdag 15 oktober 12:00-14:00 uur  
210      Bellini Norma
209      Mozart Pianoconcert nr. 20
208      Lloyd Webber Requiem
207      Bruckner Symfonie nr. 7
206       Bizet De Parelvissers
205      Mulder & Sons Mare
204      Mahler Symfonie nr. 9
203      Von Gluck Orfeo ed Euridice
202      Ravel Le Tombeau de Couperin
201      Mendelssohn Verleih’ uns Frieden gnädiglich
  dinsdag 15 oktober 14:00-16:00 uur  
200      Buxtehude Jesu meines Lebens Leben
199      Sjostakovitsj Symfonie nr. 5
198      Vasks Pater Noster
197      Purcell Music for a while
196      Vaughan Williams Fantasia on a theme by Thomas Tallis
195      Bach Passacaglia en Fuga
194      Dvořák Rusalka
193      Mozart Klarinetkwintet
192      Mahler Symfonie nr. 3
191      Händel Music for the Royal Fireworks
  dinsdag 15 oktober 16:00-18:00 uur  
190      Ravel Pavane pour une infante défunte
189      Bach Cantate 'Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust'
188      Beethoven Für Elise
187      Dowland Flow my tears
186      Mozart Mis in c ‘Grote Mis’
185      Chopin Pianoconcert nr. 1
184      Händel Rinaldo
183      Schubert Symfonie nr. 8 ‘Onvoltooide’
182      Prokofjev Peter en de wolf
181      Whitacre Lux Aurumque
  dinsdag 15 oktober 18:00-20:00 uur  
180      Händel L'Allegro, il Penseroso ed il Moderato
179      Clara Schumann Pianotrio, op. 17
178      Gounod Ave Maria
177      Bach Concert voor hobo en viool
176      Schubert Die schöne Müllerin
175      Stravinski De Vuurvogel
174      Tavener The Lamb
173      Beethoven Pianoconcert nr. 4
172      Reich Music for 18 musicians
171      Rameau Les Indes Galantes
  woensdag 16 oktober 7:00-9:00 uur  
170      Händel Solomon
169      Mozart Don Giovanni
168      Chopin Pianoconcert nr. 2
167      Beethoven Symfonie nr. 3 ´Eroica´
166      Vivaldi Stabat Mater
165      Wagner Tristan und Isolde
164      Lauridsen O magnum Mysterium
163      Tsjaikovski Symfonie nr. 6 ‘Pathétique’
162      Haydn Die Schöpfung
161      Morricone The Mission
  woensdag 16 oktober 9:00-12:00 uur  
160      Glass Einstein on the Beach
159      Duruflé Requiem
158      Piazzolla Adiós nonino
157      Tsjaikovski Vioolconcert
156      Mozart Le Nozze di Figaro
155      Messiaen Quatuor pour la fin du temps
154      Bach Sonates en Partitas voor viool solo
153      Purcell Hear my prayer, O Lord
152      Mozart Pianoconcert nr. 21
151      Verdi La Traviata
150      Berlioz Symphonie Fantastique
149      Mahler Das Lied von der Erde
148      Pärt Cantus in Memoriam Benjamin Britten
  woensdag 16 oktober 12:00-14:00 uur  
147      Van Otterloo Soldaat van Oranje
146      Händel Xerxes
145      Debussy Prélude à l’après-midi d’un faune
144      Beethoven Strijkkwartetten
143      Whitacre Sleep
142      Tsjaikovski Pianoconcert nr. 1
141      Pärt Tabula Rasa
140      Barber Agnus Dei
139      Händel Dixit Dominus
138      Mendelssohn Vioolconcert in e
  woensdag 16 oktober 14:00-16:00 uur  
137      Rodrigo Concierto de Aranjuez
136      Einaudi Le Onde
135      Weill Die Dreigroschenoper
134      Schubert Fantasie voor piano 4-handig
133      Delibes Lakmé
132      Brahms Vioolconcert
131      Mozart Krönungsmesse
130      Gustav Mahler Symfonie nr. 1 'Titan'
129      Tsjaikovski De Notenkraker
  woensdag 16 oktober 16:00-18:00 uur  
128      Bach Das Wohltemperierte Klavier
127      Bizet Carmen
126      Holst The Planets
125      Gjeilo Ubi caritas
124      Sibelius Vioolconcert
123      Eisenga For Mattia
122      Sweelinck Psalmen
121      Grieg Pianoconcert
120      Purcell Music for the funeral of Queen Mary
  woensdag 16 oktober 18:00-20:00 uur  
119      Rutter Requiem
118      Beethoven Pianosonate nr. 8 ‘Pathetique’
117      Wagner Der Ring des Nibelungen
116      Bach Vioolconcerten
115      Tallis Spem in alium
114      Mozart Pianoconcert nr. 23
113      Glass Vioolconcert
112      Schubert Strijkkwintet
111      Vivaldi Nisi Dominus
  donderdag 17 oktober 7:00-9:00 uur  
110      Fauré Pavane
109      Monteverdi L'Incoronazione di Poppea
108      Mahler Kindertotenlieder
107      Glass Koyaanisqatsi
106      Beethoven Symfonie nr. 5
105      Schubert Erlkönig
104      Pärt De Profundis
103      Schubert Impromptus
102      Schubert Ave Maria
101      Rossini Petite messe solennelle
  donderdag 17 oktober 9:00-12:00 uur  
100      Verdi Nabucco
99      Dvořák Celloconcert
98      Puccini Turandot
97      Piazzolla Oblivion
96      Gjeilo Northern Lights
95      Bach Orkestsuites
94      Ravel Pianoconcert in G
93      Albinoni Adagio
92      Händel Water Music
91      Pärt Für Alina
90      Mendelssohn Psalm 42 ‘Wie der Hirsch schreit’
89      Einaudi Intouchables
88      Smetana Má Vlast
  donderdag 17 oktober 12:00-14:00 uur  
87      Tsjaikovski Het Zwanenmeer
86      Tiersen Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
85      Moessorgski Schilderijen van een tentoonstelling
84      Mahler Symfonie nr. 4
83      Morricone Once upon a time in the West
82      Rachmaninov Vespers
81      Saint-Saëns Symfonie nr. 3 ‘Orgelsymfonie’
80      Bach Cantate 'Herz und Mund und Tat und Leben'
79      Beethoven Pianosonate nr. 14 ´Mondschein´
78      Mozart Serenade in Bes ‘Gran Partita’
  donderdag 17 oktober 14:00-16:00 uur  
77      Saint-Saëns Danse macabre
76      Vivaldi Gloria
75      Saint-Saëns Le Carnaval des Animaux
74      Bach Toccata en Fuga in d
73      Elgar Celloconcert
72      Prokofjev Romeo en Julia
71      Rachmaninov Pianoconcert nr. 3
70      Gershwin Porgy and Bess
69      Mahler Symfonie nr. 2 'Auferstehung'
  donderdag 17 oktober 16:00-18:00 uur  
68      Bach Concert voor 2 violen
67      Glass Glassworks
66      Bach Cantate 'Ich habe genug'
65      Pärt Fratres
64      Beethoven Vioolconcert
63      Sibelius Finlandia
62      Pachelbel Canon en gigue in D
61      Górecki Symfonie nr. 3 ‘Symfonie der klaagliederen’
60      Bach Motetten
  donderdag 17 oktober 18:00-20:00 uur  
59      Mozart Ave verum corpus
58      Ramirez Misa Criolla
57      Pärt Da Pacem Domine
56      Bach Bist du bei mir
55      Beethoven Symfonie nr. 6 ´Pastorale´
54      Pärt My heart's in the Highlands
53      Bach Magnificat
52      Verdi Requiem
51      Mahler Symfonie nr. 5
  vrijdag 18 oktober 7:00-9:00 uur  
50      Bach Cantate 'Wachet auf, ruft uns die Stimme'
49      Beethoven Pianoconcert nr. 5 ´Emperor´
48      Schubert Strijkkwartet 'Der Tod und das Mädchen'
47      Bernstein West Side Story
46      Glass Metamorphosis
45      Bach Cantate 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit'
44      Glass The hours
43      Beethoven Symfonie nr. 9
  vrijdag 18 oktober 9:00-12:00 uur  
42      Mozart Klarinetconcert
41      Jenkins The Armed Man - a mass for peace
40      Gershwin Rhapsody in Blue
39      Monteverdi Mariavespers
38      Ravel Boléro
37      Barber Adagio for strings
36      Orff Carmina Burana
35      Mozart Die Zauberflöte
34      Bruch Kol Nidrei
33      Stravinski Le Sacre du Printemps
32      Chopin Nocturnes
31      Bruch Vioolconcert nr. 1
  vrijdag 18 oktober 12:00-14:00 uur  
30      Rachmaninov Pianoconcert nr. 2
29      Beethoven Symfonie nr. 7
28      Bach Weihnachtsoratorium
27      Williams Schindler's List
26      Von Bingen Hymnes
25      Satie Gnossiennes
24      Allegri Miserere
23      Vaughan Williams The Lark Ascending
  vrijdag 18 oktober 14:00-16:00 uur  
22      Satie Gymnopédies
21      Bach Cellosuites
20      Vivaldi De Vier Jaargetijden
19      Fauré Cantique de Jean Racine
18      Bach Brandenburgse Concerten
17      Bach Goldbergvariaties
16      Bach Johannes Passion
15      Grieg Peer Gynt Suites
  vrijdag 18 oktober 16:00-18:00 uur
14      Brahms Ein deutsches Requiem
13      Dvořák Symfonie nr. 9 ‘Uit de Nieuwe Wereld’
12      Schubert Winterreise
11      Bach Hohe Messe
10      R. Strauss Vier letzte Lieder
9      Elgar Enigma Variaties
8      Händel Messiah
  vrijdag 18 oktober 18:00-20:00 uur  
7      Pergolesi Stabat Mater
6      Purcell Dido and Aeneas
5      Ten Holt Canto Ostinato
4      Fauré Requiem
3      Pärt Spiegel im Spiegel
2      Mozart Requiem
1      Bach Matthäus Passion