Volgende uitzendingen

Avondconcert

Zondag 7 juni 2020, 20:00 - 23:00

Avondconcert NTR

Presentatie: Beitske de Jong

In deze uitzending

A
Zweeds Radiokoor olv Giedrė Šlekytė

Zweedse en Baltische koormuziek met werken van o.a. Reger, Mendelssohn, Brahms, Augustinas en Kutavicius.

Opname van 8-2-2020, Berwaldhallen, Stockholm

B
Luxembourg Philharmonic Orchestra olv Gustavo Gimeno
Simone Lamsma (viool)

Franz Schubert - Ouverture Rosamunde
Peter Tsjaikovski - Vioolconcert op. 35
Johannes Brahms - Symfonie nr. 1 op. 68

Opname van 17 september 2019, Philharmonie, Luxemburg
Avondconcert

Maandag 8 juni 2020, 20:00 - 22:30

Avondconcert NTR

Presentatie: Wouter Pleijsier

In deze uitzending

A.
Opnamen van het alternatieve ZOOM Festival 2020:
Ruysdael Kwartet, Jeroen den Herder en anderen

Beethoven - Strijkkwartet op.18 nr.4
Schubert - Kwintet in C D.956
Beethoven - Septet in Es op.20

Opnamen gemaakt op diverse data in Roozendaal, Ellecom en Rheden

B.
Barokksolistene o.l.v. Bjarte Eike (viool)

The Alehouse Sessions

Opname: 24-8-2019, Bremen
Avondconcert

Dinsdag 9 juni 2020, 20:00 - 22:30

Avondconcert NTR

Presentatie: Wouter Pleijsier

In deze uitzending

A.
Tallis Scholars o.l.v. Peter Philips

Componisten van de Sixtijnse kapel. Met muziek van o.a. Palestrina, Desprez en Allegri

Opname van 16-11-2019, Rome
SM/2020/02/41/01
BB 2020.159

B.
Joaquin Achúcarro (piano)

Werken van Federico Mompou en Manuel de Falla

Opname: 15-1-2019, Tokyo
Avondconcert

Woensdag 10 juni 2020, 20:00 - 22:30

Avondconcert NTR

Presentatie: Wouter Pleijsier

In deze uitzending

A.
Berliner Philharmoniker o.l.v. Constantinos Carydis

Mozart - Symfonie nr.34 in C K.338
Sjostakovitsj - Kammersymphonie in c op.110a
Sjostakovitsj - Twee stukken voor strijkoctet op.11
Mozart - Symfonie nr. 38 in D K.504 ""Praagse""

Opname 13-6-2019, Philharmonie, Berlijn

B.
André Shuen (bariton) en Daniel Heide (piano)

Schubert - Schwanengesang D.957 boek 1

Opname: 22-8-2019, Schubertiade in Vilabertran
Avondconcert

Donderdag 11 juni 2020, 20:00 - 22:30

Avondconcert NTR

Presentatie: Wouter Pleijsier

In deze uitzending

Nederlandse Noten

A.
Marcel Beekman [Christus; tenor] & evangelist] Ioannis [byzantijnse zanger Arvanitis & Raneen Hanna [oosterse zangeres] & Harris Labrakis [ney] & Neva Özgen [kemençe] & Bassem Alkhouri [wanun] & Egidius Kwartet [leden van het] & Ioannis Arvanitis Byzantijns koor [leden van het] & Nieuw Ensemble? o.l.v. Ed Spanjaard

Calliope Tsoupaki - Lucas Passie

Opname: Holland Festival, Muziekgebouw aan het IJ, Amsterdam, 5 juni 2008

B.
Merel Vercammen (viool), Tobias Borsboom (piano)

Mathilde Wantenaar - Sprookjes (compleet)

Opname 28-09-2014, compositiewedstrijd Alba Rosa Viva Festival, Leeuwenbergkerk Utrecht

C.
Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. André de Ridder

Mathilde Wantenaar - Prélude à une nuit américaine (opdrachtwerk, wereldpremière)

Opname 12-10-2019, TivoliVredenburg Utrecht

D.
Raoul Steffani (bariton), Daan Boertien (piano)

Mathilde Wantenaar (tekst: Sara Teasdale) - Spring in War-Time

Opname 29-04-2018, finale Dutch Classical Talent, TivoliVredenburg in Utrecht

E.
Liza Ferschtman (viool)
Esther Hoppe (viool)
Ayako Tanaka (viool)
Benjamin Marquise Gilmore (viool)
Jennifer Stumm (altviool)
Tomoko Akasaka (altviool)
Giovanni Gnocchi (cello)
István Várdai (cello)

Mathilde Wantenaar - Octet voor strijkers (2016)

Opname 23-03-2017, Muziekgebouw aan 't IJ Amsterdam