STER Advertentie

De NPO Radio 4 Klassieke Top 400 van 2020 zit erop. Het was genieten van een veelzijdige lijst met een vertrouwde nummer 1!

Dit zijn de 400 mooiste klassieke werken van 2020 volgens de luisteraars van NPO Radio 4. Download & print de lijst door op de button of afbeelding hieronder te klikken.

Klik hier voor de Klassieke Top 400

Ervaar je op de app moeite met het openen van de lijst, scroll dan iets verder naar beneden.

Klassieke Top 400 lijst

Bekijk de Top 3

Bekijk de Top 3
 

Problemen met de pdf? Zie hieronder:

19 oktober

Maandag 19 oktober 7:00-9:00 uur
400 Beethoven Pianoconcert nr. 1
399 Händel Ariodante
398 Korngold Vioolconcert
397 Schumann Dichterliebe
396 C. Ph. E.Bach Celloconcert
395 Richter Sleep
394 Vivaldi Hoboconcerten
393 Tallis Lamentations of Jeremiah
392 Mozart Sinfonia Concertante 
391 Brahms Wiegenlied
390 Rachmaninov Symfonische dansen
389 Schubert Moments musicaux
     
Maandag 19 oktober 9:00-12:00 uur
388 Bernstein Candide 
387 Schütz Musikalische Exequien
386 Ravel Daphnis et Chloé
385 Schubert An die Musik
384 Fauré Elégie
383 Mozart Vesperae solennes de confessore
382 Boulanger Psalm 130 'Du fond de l'abîme'
381 Eisenga For Mattia
380 Desprez Miserere mei, Deus
379 Smit Concert voor altviool en strijkorkest
378 Hahn À Chloris
377 Tsjaikovski Fantasie-ouverture 'Romeo en Julia'
376 Händel Giulio Cesare in Egitto
375 Rota The Godfather
374 Bruch Schotse Fantasie
373 Telemann Tafelmusik
372 De Meij Symfonie nr. 1 'Lord of the Rings'
371 Chopin Polonaises
     
Maandag 19 oktober 12:00-14:00 uur
370 Pärt Summa
369 Schumann Symfonie nr. 3 ‘Rheinische’
368 Haydn Celloconcerten
367 Rossini Stabat Mater
366 Piazzolla De vier seizoenen van Buenos Aires
365 Goodall Eternal Light: a Requiem
364 Bartók Concert voor orkest
363 Moore Dances and Canons
362 Borodin In de steppen van Centraal-Azië
361 Lully Le bourgeois gentilhomme
     
Maandag 19 oktober 14:00-16:00 uur
360 Ives The unanswered question
359 Ravel Pianoconcert in D voor linkerhand
358 Haydn Die Sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze
357 Satie Je te veux
356 Bach Franse suites
355 Mendelssohn Symfonie nr. 3 ‘ Schotse’
354 Pärt Kuus Kuus Kallike
353 Mahler Symfonie nr. 6
352 Palestrina Missa Papae Marcelli
351 Beethoven Romances voor viool en orkest
     
Maandag 19 oktober 16:00-18:00 uur
350 Ravel Strijkkwartet
349 Glass Akhnaten
348 Schubert Ständchen
347 R. Strauss Eine Alpensinfonie
346 Bruckner Motetten
345 Sjostakovitsj Celloconcert nr. 1
344 Sibelius Valse triste
343 Haydn Trompetconcert
342 A. Mahler Liederen
341 Beethoven Pianosonate nr. 23 'Appassionata'
     
Maandag 19 oktober 18:00-20:00 uur
340 Whitacre Lux Aurumque
339 Sjostakovitsj Pianoconcert nr. 2
338 Schönberg Verklärte Nacht
337 Bruckner Symfonie nr. 9
336 Monteverdi Sì dolce è'l tormento'
335 Paganini Vioolconcerten
334 Beethoven Koorfantasie
333 Dvořák Strijkkwartet nr. 12 ‘Amerikaans’
332 Manneke Psalm 121
331 Sibelius Symfonie nr. 2
330 Chopin Etudes
     
Maandag 19 oktober 20:00-23:00 uur
329 Copland Fanfare for the Common Man
328 Rachmaninov Rapsodie op een thema van Paganini
327 Bruckner Symfonie nr. 8
326 Gjeilo Sunrise Mass
325 Mendelssohn Elias
324 Katsjatoerjan Spartacus 
323 Chopin Preludes
322 Brahms Symfonie nr. 3
321 Poulenc Stabat Mater
320 Mendelssohn A Midsummer Night’s Dream
319 Schumann Pianoconcert
318 De Morales Missa pro defunctis
317 Van Otterloo Turks Fruit
316 Beethoven Egmont

 

20 oktober

Dinsdag 20 oktober 7:00-9:00 uur
315 Adams Short ride in a fast machine
314 Verdi Il Trovatore
313 Mendelssohn Ouverture Die Hebriden
312 Mahler Symfonie nr. 8 ‘Symphonie der Tausend’
311 Britten A Ceremony of Carols
310 Elgar Pomp and Circumstance Marches
309 Rachmaninov Symfonie nr. 2
308 Preisner Requiem for my Friend
307 Poulenc Concert voor 2 piano’s en orkest
306 Brahms Altrapsodie
305 Smit Suite voor hobo en cello
304 Dvořák Serenade voor strijkers
     
Dinsdag 20 oktober 9:00-12:00 uur
303 Chopin Ballades
302 Korngold Die tote Stadt
301 Dvořák Symfonie nr. 8
300 Monteverdi Lamento della ninfa
299 Brahms Klarinetkwintet
298 Puccini Madama Butterfly
297 Berlioz Les nuits d'été
296 Beethoven Pianoconcert nr. 3
295 Tsjaikovski Symfonie nr. 5
294 Händel Zadok the Priest
293 Sibelius De Zwaan van Tuonela
292 Schubert Die Forelle
291 Mendelssohn Symfonie nr. 4 ‘Italiaanse’
290 Poulenc Dialogues des Carmélites
289 Albinoni Hoboconcerten
288 Grieg Holberg Suite
287 Whitacre Sleep
     
     
Dinsdag 20 oktober 12:00-14:00 uur
286 Dvořák Slavische Dansen
285 Puccini Gianni Schicchi
284 Wagner Parsifal
283 Fauré Après un rêve
282 Monteverdi Madrigalen
281 Moessorgski Nacht op de kale berg
280 Liszt Liebestraum
279 Purcell Hear my prayer, O Lord
278 Mozart Pianoconcert nr. 20
277 Britten War Requiem
276 Bach Concert voor hobo d'amore BWV.1055R
     
Dinsdag 20 oktober 14:00-16:00 uur
275 Brahms Pianoconcerten
274 Elgar Salut d'Amour
273 Dvořák Stabat Mater
272 Schubert Die schöne Müllerin
271 Widor Orgelsymfonieën
270 Beethoven Tripelconcert voor viool, cello en piano
269 Buxtehude Membra Jesu Nostri
268 Vivaldi Concert voor twee mandolines
267 Janáček Op een overwoekerd pad
266 Fanny Mendelssohn Strijkkwartet in Es
     
Dinsdag 20 oktober 16:00-18:00 uur
265 Buxtehude Jesu meines Lebens Leben
264 Piazzolla Libertango
263 Mahler Rückert-Lieder
262 Schubert Pianosonates
261 Puccini Tosca 
260 Tallis If ye love me
259 Gershwin An American in Paris
258 Rutter Magnificat
257 Bruckner Symfonie nr. 7
256 Mozart Così fan tutte
     
Dinsdag 20 oktober 18:00-20:00 uur
255 Zimmer Pirates of the Caribbean
254 Mozart Symfonie nr. 40
253 R. Strauss Morgen!
252 Sibelius Karelia Suite
251 Lloyd Webber Requiem
250 Bach Concert voor hobo en viool
249 Puccini La Bohème
248 Bruckner Symfonie nr. 4 in Es ‘Romantische’
247 Mozart Exsultate jubilate
246 Massenet Thaïs 
245 Ravel Le tombeau de Couperin
244 Purcell The Fairy Queen
     
Dinsdag 20 oktober 20:00-23:00 uur
243 Caccini Ave Maria
242 Bach Klavierconcerten
241 Boulanger Pie Jesu
240 Wagner Tannhäuser
239 Mozart Hoboconcert
238 Piazzolla Adiós Nonino
237 Franck Prélude, Fugue et Variation
236 R. Strauss Also sprach Zarathustra
235 Gilkyson Requiem
234 Händel Rinaldo
233 Messiaen Quatuor pour la fin du temps
232 Haydn Die Schöpfung
231 Bach Schafe können sicher weiden
     
Woensdag 21 oktober 7:00-9:00 uur
230 Franck Panis Angelicus
229 Fanny Mendelssohn Characterstücke
228 Beethoven Missa Solemnis
227 Boulanger Nocturne voor viool en piano
226 Purcell King Arthur 
225 J. Strauss jr. An der schönen blauen Donau
224 Von Gluck Orfeo ed Euridice
223 Scarlatti Klaviersonates
222 Mozart Klarinetkwintet
221 Debussy La Mer
220 Bach Cantate 'Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust' BWV 170
219 Sjostakovitsj Jazz-suites

 

21 oktober

Woensdag 21 oktober 9:00-12:00 uur
218 Mendelssohn Lieder ohne Worte
217 Verdi Aida
216 Sjostakovitsj Symfonie nr. 5
215 Bach Passacaglia en Fuga
214 Jenkins The Peacemakers
213 Schubert Fantasie voor piano 4-handig
212 Mahler Kindertotenlieder
211 Bosmans  Strijkkwartet
210 Händel Music for the Royal Fireworks
209 Schubert Symfonie nr. 8 ‘Onvoltooide’
208 Purcell Music for a while
207 Smit Divertimento voor piano 4-handig
206 Bellini Norma
205 Mahler Symfonie nr. 3
204 Gjeilo Northern Lights
203 Bach Die Kunst der Fuge
     
Woensdag 21 oktober 12:00-14:00 uur
202 Van Otterloo Soldaat van Oranje
201 Bach Sonates en Partitas voor viool solo 
200 Wagner Tristan und Isolde 
199 Pärt Kanon Pokajanen
198 Prokofjev Peter en de wolf
197 Bosmans  Concertino voor piano en orkest
196 Sweelinck Psalmen
195 Sjostakovitsj Strijkkwartet nr. 8
194 Schumann Kinderszenen
193 Duruflé Requiem
192 Reich Music for 18 musicians
     
Woensdag 21 oktober 14:00-16:00 uur
191 Schubert Forellenkwintet
190 Williams Star Wars
189 Mozart Mis in c ‘Grote Mis’
188 Grieg Pianoconcert
187 Dvořák Rusalka
186 Tavener The Lamb
185 Sjostakovitsj Symfonie nr. 7 ‘Leningrad’
184 Händel Solomon 
183 Rutter Requiem
182 Mozart Hoornconcerten
     
Woensdag 21 oktober 16:00-18:00 uur
181 Mendelssohn Verleih’ uns Frieden gnädiglich
180 Glass Vioolconcert
179 Schubert Pianotrio nr. 2 in Es
178 Williams Harry Potter
177 Tsjaikovski Ouverture 1812
176 Vivaldi Stabat Mater
175 Bosmans Poème voor cello en orkest
174 Gjeilo Ubi caritas
173 Mozart Pianoconcert nr. 21
172 Brahms Hongaarse dansen
     
Woensdag 21 oktober 18:00-20:00 uur
171 Ravel Pavane pour une infante défunte
170 Puccini Turandot
169 Beethoven Pianosonate nr. 8 ‘Pathetique’
168 Stravinski De Vuurvogel
167 Dowland Flow my tears
166 Morricone The good, the bad and the ugly
165 Sibelius Vioolconcert
164 Bizet De Parelvissers
163 Mozart Eine kleine Nachtmusik
162 Lauridsen O magnum Mysterium
161 Händel Dixit Dominus
160 Debussy Suite Bergamasque
     
     
Woensdag 21 oktober 20:00-23:00 uur
159 Mozart Le Nozze di Figaro
158 Einaudi Le Onde
157 Rimski-Korsakov Shéhérazade
156 Tallis Spem in alium
155 Brahms Vioolconcert
154 Jenkins Stabat Mater
153 Beethoven Symfonie nr. 3 ´Eroica´
152 Debussy Prélude à l’après-midi d’un faune
151 Verdi La Traviata
150 Mahler Symfonie nr. 9
149 Pärt De profundis
148 Bach Vioolconcerten
147 Weill Die Dreigroschenoper
146 Vaughan Williams Fantasia on a theme by Thomas Tallis

 

22 oktober

Donderdag 22 oktober 7:00-9:00 uur
145 Mendelssohn Vioolconcert
144 Glass Koyaanisqatsi
143 Delibes Lakmé
142 Beethoven Pianoconcert nr. 4
141 Gounod Ave Maria
140 Monteverdi L’Orfeo
139 Glass Einstein on the Beach
138 Purcell Music for the funeral of Queen Mary
137 Pärt Tabula Rasa
136 Händel L'Allegro, il Penseroso ed il Moderato
135 Berlioz Symphonie Fantastique
134 Vasks Pater Noster
     
Donderdag 22 oktober 9:00-12:00 uur
133 Tsjaikovski Pianoconcert nr. 1
132 Mozart Don Giovanni
131 Pärt Für Alina
130 Barber Agnus Dei
129 Chopin Pianoconcert nr. 2
128 Schubert Ave Maria
127 Mozart Gran Partita
126 C. Schumann Pianotrio, op. 17
125 Tsjaikovski Symfonie nr. 6 ‘Pathétique’
124 Mozart Pianoconcert nr. 23
123 Shore Lord of the Rings 
122 Schubert Impromptus
121 Mahler Symfonie nr. 4
120 Fauré Pavane
119 Mahler Symfonie nr. 1 'Titan'
118 Chopin Pianoconcert nr. 1
117 Rutter The Lord bless you and keep you
116 Piazzolla Oblivion
     
Donderdag 22 oktober 12:00-14:00 uur
115 Einaudi Intouchables 
114 Monteverdi L'Incoronazione di Poppea
113 Tsjaikovski Vioolconcert
112 Vivaldi Nisi Dominus
111 Beethoven Strijkkwartetten
110 Schubert Erlkönig
109 Händel Xerxes
108 Bizet Carmen
107 Schubert Strijkkwintet
106 Mozart Krönungsmesse
     
Donderdag 22 oktober 14:00-16:00 uur
105 Rameau Les Indes Galantes
104 Ravel Pianoconcert in G
103 Bach Das Wohltemperierte Klavier
102 Mahler Das Lied von der Erde
101 Beethoven Für Elise
100 Glass Glassworks
99 Dvořák Celloconcert
98 Pärt Cantus in Memoriam Benjamin Britten
97 Tiersen Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
96 Holst The Planets
     
Donderdag 22 oktober 16:00-18:00 uur
95 Pärt Fratres
94 Ramirez Misa Criolla
93 Albinoni Adagio
92 Verdi Nabucco
91 Rodrigo Concierto de Aranjuez
90 Händel Water Music
89 Mendelssohn Psalm 42 ‘Wie der Hirsch schreit’
88 Bach Dubbelconcert voor 2 violen
87 Morricone The Mission
86 Saint-Saëns Le Carnaval des animaux
     
Donderdag 22 oktober 18:00-20:00 uur
85 Bach Orkestsuites
84 Bach Cantate 'Herz und Mund und Tat und Leben' BWV 147
83 Tsjaikovski De Notenkraker
82 Vivaldi Gloria
81 Prokofjev Romeo en Julia
80 Bach Cantate 'Ich habe genug' BWV 82
79 Tsjaikovski Het Zwanenmeer
78 Bach Motetten
77 Wagner Der Ring des Nibelungen
76 Saint-Saëns Symfonie nr. 3 ‘Orgelsymfonie’
75 Rossini Petite messe solennelle
74 Beethoven Symfonie nr. 5
     
Donderdag 22 oktober 20:00-23:00 uur
73 Górecki Symfonie nr. 3 ‘Symfonie der klaagliederen’
72 Bernstein West Side Story
71 Pärt My heart's in the Highlands
70 Verdi Requiem
69 Gershwin Porgy and Bess
68 Rachmaninov Vespers
67 Elgar Celloconcert
66 Bach Magnificat
65 Schubert Strijkkwartet 'Der Tod und das Mädchen'
64 Rachmaninov Pianoconcert nr. 3
63 Smetana Ma Vlast
62 Pärt Da Pacem Domine
61 Moessorgski Schilderijen van een tentoonstelling

 

23 oktober

Vrijdag 23 oktober 7:00-9:00 uur
60 Glass The hours
59 Pachelbel Canon en gigue in D
58 Glass Metamorphosis
57 Beethoven Vioolconcert
56 Bach Cantate 'Wachet auf, ruft uns die Stimme' BWV 140
55 Saint-Saëns Danse macabre
54 Bach Bist du bei mir
53 Beethoven Pianosonate nr. 14 ´Mondschein´
52 Bach Cantate 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit' BWV 106 ‘Actus Tragicus’
51 Mahler Symfonie nr. 2 'Auferstehung'
     
Vrijdag 23 oktober 9:00-12:00 uur
50 Sibelius Finlandia
49 Mozart Ave verum corpus
48 Stravinski Le Sacre du Printemps
47 Bach Toccata en Fuga in d BWV 565
46 Monteverdi Mariavespers
45 Bruch Vioolconcert nr. 1
44 Mozart Die Zauberflöte
43 Bruch Kol Nidrei
42 Morricone Once upon a time in the West
41 Mahler Symfonie nr. 5
40 Jenkins The Armed Man - a mass for peace
39 Bach Johannes Passion
38 Beethoven Symfonie nr. 6 ´Pastorale´
37 Gershwin Rhapsody in Blue
36 Mozart Klarinetconcert
     
Vrijdag 23 oktober 12:00-14:00 uur
35 Bach Weihnachtsoratorium
34 Allegri Miserere
33 Orff Carmina Burana
32 Barber Adagio for strings
31 Chopin Nocturnes
30 Ravel Boléro
29 Satie Gnossiennes
28 Rachmaninov Pianoconcert nr. 2
27 Bach Cellosuites
26 Beethoven Pianoconcert nr. 5 ´Emperor´
     
Vrijdag 23 oktober 14:00-16:00 uur
25 Satie Gymnopédies
24 Beethoven Symfonie nr. 7
23 Schubert Winterreise
22 Beethoven Symfonie nr. 9 
21 Von Bingen Hymnes
20 Pergolesi Stabat Mater
19 Bach Hohe Messe
18 R. Strauss Vier letzte Lieder
     
Vrijdag 23 oktober 16:00-18:00 uur
17 Bach Brandenburgse Concerten
16 Elgar Enigma Variaties
15 Williams Schindler's List
14 Fauré Cantique de Jean Racine
13 Bach Goldbergvariaties
12 Vaughan Williams The lark ascending
11 Vivaldi De Vier Jaargetijden
10 Brahms Ein deutsches Requiem
9 Händel Messiah
     
Vrijdag 23 oktober 18:00-20:00 uur
8 Ten Holt Canto Ostinato
7 Grieg Peer Gynt Suites
6 Purcell Dido and Aeneas
5 Dvořák Symfonie nr. 9 ‘Uit de Nieuwe Wereld’
4 Fauré Requiem
3 Pärt Spiegel im Spiegel
2 Mozart Requiem
1 Bach Matthäus-Passion