De Klassieken Elke werkdag van 9 tot 12

De Klassieken van 30 juli 2020

De Klassieken

Donderdag 30 juli 2020, 09:00 - 12:00

De Klassieken AVROTROS

Presentatie: Hans van den Boom

In deze uitzending

Elke werkdag van 09:00 - 12:00 uur de mooiste klassieke muziek uit de muziekgeschiedenis, gepresenteerd door Hans van den Boom.
Luidspreker Luidspreker
Kettingreactie
Johann Strauss jr.
Der Zigeunerbaron
Wer uns getraut
Kettingreactie

Muziek in deze uitzending

Uitzending 30 juli 2020

11:40

Charles Gounod

Faust ; Balletmuziek - compleet

Academy of St. Martin-in-the-Fields

Neville Marriner

Gounod, Charles

Philips

462 125-2

11:31

Pianotrio nr.1, D.898, op.99 in Bes gr.t. - deel II, "Andante un poco mosso"

Schubert, Franz

11:14

Wolfgang Amadeus Mozart

Concert voor hoorn en orkest nr.4, KV.495 in Es gr.t. - compleet

Koninklijk Concertgebouworkest

Nikolaus Harnoncourt

Jacob Slagter [hoorn]

RCO Live

RCO 08005

11:06

Felix Mendelssohn-Bartholdy

Strijkkwartet nr.2, op.13 in a kl.t. - deel II, "Adagio non lento"

Tetzlaff Quartett

Mendelssohn-Bartholdy, Felix

AVI

8553266

11:02

Alessandro Marcello

Concert voor hobo en strijkorkest nr.2 in d kl.t. - deel I, "Andante e spiccato"

Concerto Italiano

Rinaldo Alessandrini

Andrea Mion [hobo]

NAIVE

OPU 30301

10:54

Concert royal nr.4 in e kl.t. - deel VII, "Forlane"

Claire, Robert [fluit] & Moroney, Davitt [klavecimbel] & Linden, Jaap ter [gamba]

10:53

Concert royal nr.4 in e kl.t. - deel VI, "Rigaudon"

Claire, Robert [fluit] & Moroney, Davitt [klavecimbel] & Linden, Jaap ter [gamba]

10:50

François Couperin (le Grand)

Concert royal nr.4 in e kl.t. - deel V, "Sarabande" (2 flûtes)

Robert Claire [fluit] & Davitt Moroney [klavecimbel] & Jaap ter Linden [gamba] & Janet See [fluit]

Harmonia Mundi

HMX 2908723.24

10:46

Jan Ladislav Dussek

Sonate voor harp in c kl.t. - deel III, "Rondo. Allegro"

Yung-Hee Kim [harp]

Mandala

MAN 4854

10:14

Milij Balakirjev

Concert voor piano en orkest nr.2, op. posth. in Es gr.t. - compleet

English Northern Philharmonia

David Lloyd-Jones

Malcolm Binns [piano]

eigen beheer

NVT

10:06

Serenade voor strijkorkest, op.22 in E gr.t. - deel II, "Tempo di Valse"

Dvorák, Antonín

10:03

Pjotr Iljitsj Tsjaikovski

Zwanenmeer, op.20 ; Suite - deel V, "Hongaarse dans (Czardas). Moderato assai - Allegro moderato - Vivace"

Berliner Philharmoniker

Mstislav Rostropovich

Tsjaikovski, Pjotr Iljitsj

Deutsche Grammophon

449 726-2

09:52

Charles Avison

Concerto grosso nr.1 in A gr.t. "after Domenico Scarlatti" - deel III, "Amoroso" + deel IV, "Allegro"

Brandenburg Consort

Roy Goodman

Avison, Charles

Hyperion

CDD22060

09:48

Suite voor piano, "Petite suite" - deel III, "Mazurka. Allegro" (Arr.)

Borodin, Aleksandr

09:38

Luigi Boccherini

Sonate voor cello en b.c. G.2b in c kl.t. - compleet

Michal Kanka [cello] & Jaroslav Tuma [klavecimbel] & Petr Hejny [cello - continuopartij]

Praga

PRD 250 147

09:23

Johannes Brahms

Symfonie nr.4, op.98 in e kl.t. - deel III, "Allegro giocoso"

Koninklijk Concertgebouworkest

Carlo Maria Giulini

Carlo Maria Giulini

RCO Live

RCO 08005

09:16

Edvard Grieg

Suite voor piano, op.40, "Uit Holbergs tijd" - deel IV, "Air"

Cyprien Katsaris [piano]

Teldec

8.42925 ZK

09:11

Georg Friedrich Händel

Concerto grosso voor strijkorkest HWV.321, op.6 nr.3 in e kl.t. - deel IV, "Polonaise"

Orchestra of the Age of Enlightenment

Nicholas McGegan

Händel, Georg Friedrich

Virgin Classics

7243 5 45348 2

09:02

Reinhold Glière

Plechtige ouverture voor de 20ste verjaardag van de Oktoberrevolutie, op.72 (Arr.)

Marinierskapel der Koninklijke Marine

Arjan Tien

Glière, Reinhold

Channels Classics;Channel Classics

CCS 40818