AVROTROS Vrijdagconcert:

In de podcast van het AVROTROSVrijdagconcert hoor je de mooiste concerten die wekelijks live worden uitgevoerd door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en gastensembles. AVROTROS Vrijdagconcert is een productie van AVROTROS in samenwerking met NPO Radio 4, NTR, de Stichting Omroep Muziek en TivoliVredenburg.

Podcast afleveringen

Uitzending van 14 februari 2020

ca. 20.15 uur Deel 1 - live vanuit Utrecht:

Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Renate Arends, sopraan
Sebastian Wartig, bariton
Pianoduo Scholtes & Janssens

1. J. Brahms - Ein deutsches Requiem, op.45

ca. 21.40 uur Deel 2 - opname van 25 jan. 2019:

Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent

1. Brahms - Derde symfonie, op.90

Uitzending van 7 februari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Omer Meir Wellber, dirigent
Rafael Fingerlos, bariton 

1.  R. Wagner - Vorspiel und Liebestod uit Tristan und Isolde
2.  G. Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen
3.  P.I. Tsjaikovski - Zesde symfonie 'Pathétique'

Uitzending van 31 januari 2020

Deel 1
Concert van 27 september 2019:
Café Zimmermann

1. Georg Philip Telemann - Concert voor blokfluit, fagot en strijkorkest TWV.52,nr.F1
2. Johann Sebastian Bach - Brandenburgs concert nr.2, BWV.1047
3. Georg Philip Telemann - Concert voor 4 violen TWV.40:201
4. Johann Sebastian Bach - Concert voor hobo, viool en strijkorkest BWV.1060R 
5. Georg Philip Telemann - Concert voor trompet,viool, strijkers en b.c. TWV.53,nr.D5  

Deel 2
Concert van 8 november 2019:
Radio Filharmonisch Orkest 
Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Elsa Benoit, sopraan
Joep van Geffen, bariton

1. Gabriel Fauré - Pavane, op.50 in fis kl.t. (versie zonder koor)
2. Joost Kleppe - Spirit of Mustafa 
3. Igor Stravinsky - “Psalmensymfonie”

Uitzending van 24 januari 2020

Nationaal Jeugd Orkest
Ed Spanjaard, dirigent 
Nino Gvetadze, piano

1.  W. Pijper - Derde symfonie
2.  L. van Beethoven - Vierde pianoconcert
3.  B. Bartók - Concert voor orkest

Interview met Dominique Vleeshouwers

Presentator Hans van den Boom sprak in de pauze van het AVROTROS Vrijdagconcert op 17 januari met salgwerker Dominique Vleeshouwers die soleerde in het Tweede Concert voor slagwerk en orkest van MacMillan. Vleeshouwers krijgt zaterdag 18 januari de Nederlandse Muziekprijs uitgereikt.

Uitzending van 17 januari 2020

Nederlands Philharmonisch Orkest
Elim Chan, dirigent
Dominique Vleeshouwers, slagwerk  

1.  F. Mendelssohn - Ouverture Die Hebriden
2.  J. MacMillan - Tweede Concert voor slagwerk en orkest
3.  P.I. Tsjaikovsky - Vijfde symfonie, op. 64

Uitzending van 10 januari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Vasily Petrenko, dirigent
Daniel Müller-Schott, cello

1.  S. Prokofjev - Suite L'enfant prodigue, op. 46
2.  J. Haydn - Celloconcert in C.gr.t.
3.  R. Strauss - Also sprach Zarathustra

Uitzending van 3 januari 2020

Het Pierre Palla orgel !

Opname van het concert van 12 december jl. in Studio 1 van het Muziekcentrum van de Omroep in Hilversum ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde Pierre Palla Orgel door de specialisten Simon Gledhill en Richard Hills.

1. Leonard Bernstein – Tonight
2. Jerome Kern – Music from “Swing time”
3. Madeleine Dring – Caribbean Dance
4. Jimmy McHugh - I’m in the Mood for Love
5. Pierre Palla Broadcast Memories, selectie
6. Sidney Torch – On a Spring Note 
7. Charles Williams – Dream of Olwen
8. Jack Strachey – March: Theatreland
9. Arthur Sullivan – Selectie uit Mikado Memories
10. Billy Mayerl – Ace of Heartsuit Four Aces Suite
11. Franz Grothe – Illusion
12. Sigmund Romberg – Selectie uit The Desert Song
13. Louis Mordish – Spectre on the Spree
14. Eric Coates – Dambusters March

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (30 december 2019)

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht Slotconcert

Janine Jansen - viool
Boris Brovtsyn - viool
Yura Lee - viool
Amihai Grosz - altviool
Gareth Lubbe - altviool
Jens Peter Maintz - cello

1. Johannes Brahms – Strijkextet, opus 18
2. Zoltán Kodály - Serenade, opus 12
3. Béla Bartók - Divertimento voor strijkers

Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (29 december 2019)

Janine Jansen, viool
Boris Brovtsyn, viool
Yura Lee, viool
Noa Wildschut, viool
Amihai Grosz, altviool
Timothy Ridout, altviool
Daniel Blendulf, cello
Jens Peter Maintz, cello
Amalie Stalheim, cello

1. Dmitri Sjostakovitsj - Octet, opus 11
2. Anton Webern - Langsamer Satz
3. Erwin Schulhoff - Fünf Stücke
4. Franz Schubert - Strijkkwartet in d, ‘Der Tod und das Mädchen’

Rechtstreekse uitzending vanuit TivoliVredenburg, Hertz

Deel 2:
Janine Jansen, viool
Jan Jansen, orgel
Nationaal Vrouwen Jeugdkoor
Wilma ten Wolde, dirigent

1. Benjamin Britten - Missa Brevis
2. Zoltán Kodály - Hegyi Éjszakák
3. Arvo Pärt - Peace upon Jerusalem
4. Pjotr Iljitsj Tsjaikovsky - Dostoyno yest
5. Britta Byström - To every thing there is a season (wereldpremière)

Opname van het concert gegeven op 28 december in de Nicolaïkerk

Uitzending van 27 december 2019

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht
Openingsconcert

Lars Vogt – piano
Janine Jansen - viool
Boris Brovtsyn - viool
Yura Lee - viool
Amihai Grosz - altviool
Daniel Blendulf - cello
Jens Peter Maintz - cello

1. Johannes van Bree - Allegro voor vier strijkkwartetten
2. Felix Mendelssohn - Octet in Es, opus 20
3. Antonín Dvořák - Pianokwintet in A, opus 81

Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Uitzending van 20 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Jan Willem de Vriend, dirigent
Ruby Hughes, sopraan (foto)
Beth Taylor, alt
Matthew Swensen, tenor
Henning von Schulman, bas
Henk Neven, bas

1. Mendelssohn - Vijfde symfonie 'Reformatie'
2. Mendelssohn - Christus
3. Mozart - Krönungsmesse, KV 317

Uitzending van 13 december 2019

Nederlandse Bachvereniging
Andrew Parrott, dirigent
Griet de Geyter, sopraan (cantus)
Isabel Schicketanz, sopraan (secundus/sextus)
Victoria Cassano, sopraan
Rodrigo del Pozo, tenor (altus)
Kevin Skelton, tenor (septimus/altus II)
Zachary Wilder, tenor
Joåo Moreira, tenor
Victor Torres, tenor (quintus)
Joep van Geffen, bas
Joel Frederiksen, bas (bassus

1. C. Monteverdi - Mariavespers

Uitzending van 6 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent

1. G. Mahler - Zevende symfonie

Uitzending van 29 november 2019

Amsterdam Sinfonietta
Candida Thompson, concertmeester
Ning Feng, viool (foto)

1. H.W. Henze - il Vitalino raddoppiato
2. J.S. Bach - Goldbergvariaties