Naar homepage
Hart & Ziel nieuws

De Hart & Ziel Lijst 2019

foto: NPO Radio 4
  1. Klassiekchevron right
  2. De Hart & Ziel Lijst 2019

De stemmen zijn geteld voor de NPO Radio 4 Hart & Ziel Lijst. Dat heeft geresulteerd in een veelzijdige lijst met een nieuwe nummer 1!

Dit zijn de 300 mooiste klassieke werken van 2019. Download & print de lijst door op de button of afbeelding hieronder te klikken.

Klik hier voor de Hart & Ziel Lijst 2019

Ervaar je op de app moeite met het openen van de lijst, scroll dan iets verder naar beneden.

247bc45f33

Bekijk de bekendmaking

Ab Nieuwdorp en Sander Zwiep maken de top 3 bekend

Problemen met de pdf? Zie hieronder:


maandag 14 oktober 7:00-9:00 uur
300 Schumann Kinderszenen
299 Bruckner Motetten
298 Fanny Mendelssohn Strijkkwartet in Es
297 Wagner Tannhäuser
296 Händel Concerti Grossi op. 6
295 Bernstein Candide
294 Fauré Après un rêve
293 Franck Vioolsonate in A
292 Elgar Pomp and Circumstance Marches
291 Mendelssohn Lieder ohne Worte
maandag 14 oktober 9:00-12:00 uur
290 C.Ph. E. Bach Celloconcert in A
289 Mendelssohn Ouverture Die Hebriden
288 Williams Star Wars
287 Puccini La Bohème
286 Tsjaikovski Symfonie nr. 5
285 Telemann Tafelmusik
284 Mahler Symfonie nr. 8 ‘Symfonie der Tausend’
283 Sjostakovitsj Celloconcert nr. 1
282 Berlioz Les nuits d'été
281 Grieg Holberg Suite
280 Dowland Werken voor luit
279 Ravel Daphnis et Chloé
278 Chopin Etudes
277 Sibelius Karelia Suite
276 Piazzolla Libertango
maandag 14 oktober 12:00-14:00 uur
275 Brahms Klarinetkwintet
274 Elgar Salut d'Amour
273 Mahler Lieder eines fahrenden Gesellen
272 Mendelssohn Symfonie nr. 4 ‘Italiaanse’
271 Sjostakovitsj Jazz-suites
270 Händel Zadok the Priest
269 Schönberg Verklärte Nacht
268 Rutter Magnificat
267 Dvořák Slavische Dansen
266 Mozart Così fan tutte
maandag 14 oktober 14:00-16:00 uur
265 Bach Concert voor hobo d'amore
264 Schubert Die Forelle
263 Sjostakovitsj Strijkkwartet nr. 8
262 Schütz Musikalische Exequien
261 Brahms Symfonie nr. 3
260 Franck Prélude, Fugue et Variation
259 Van Otterloo Turks Fruit
258 Poulenc Stabat Mater
257 Mozart Hoboconcert
256 Debussy La Mer
maandag 14 oktober 16:00-18:00 uur
255 Sibelius De Zwaan van Tuonela
254 Dvořák Strijkkwartet nr. 12 ‘Amerikaans’
253 Britten War Requiem
252 Morricone The good, the bad and the ugly
251 Monteverdi Madrigalen
250 Brahms Symfonie nr. 4
249 Widor Orgelsymfonie nr. 5
248 Purcell King Arthur
247 Schubert Pianotrio nr. 2
246 Verdi Aida
maandag 14 oktober 18:00-20:00 uur
245 Shore Lord of the Rings
244 Mozart Hoornconcerten
243 Dvořák Serenade voor strijkers
242 Gershwin An American in Paris
241 Mahler Rückert-Lieder
240 Mendelssohn Symfonie nr. 3 ‘ Schotse’
239 Massenet Thaïs
238 Mozart Exsultate jubilate
237 Scarlatti Klaviersonates
236 Adams Short ride in a fast machine
dinsdag 15 oktober 7:00-9:00 uur
235 Mozart Symfonie nr. 40
234 Purcell The Fairy Queen
233 Schubert Pianosonates
232 Puccini Madama Butterfly
231 Brahms Hongaarse dansen
230 Franck Panis Angelicus
229 Mendelssohn A Midsummer Night’s Dream
228 Williams Harry Potter
227 Dvořák Stabat Mater
226 Bach Die Kunst der Fuge
dinsdag 15 oktober 9:00-12:00 uur
225 Monteverdi L’Orfeo
224 Poulenc Concert voor 2 piano’s en orkest
223 Mendelssohn Elias
222 Schubert Forellenkwintet
221 Puccini Tosca
220 Rimski-Korsakov Shéhérazade
219 Debussy Suite Bergamasque
218 Brahms Pianoconcerten
217 De Meij Symfonie nr. 1 'In de ban van de ring'
216 R. Strauss Morgen!
215 Mozart Eine kleine Nachtmusik
214 Buxtehude Membra Jesu Nostri
213 Sjostakovitsj Symfonie nr. 7 ‘Leningrad’
212 Tallis If ye love me
211 Jenkins The Peacemakers
dinsdag 15 oktober 12:00-14:00 uur
210 Bellini Norma
209 Mozart Pianoconcert nr. 20
208 Lloyd Webber Requiem
207 Bruckner Symfonie nr. 7
206 Bizet De Parelvissers
205 Mulder & Sons Mare
204 Mahler Symfonie nr. 9
203 Von Gluck Orfeo ed Euridice
202 Ravel Le Tombeau de Couperin
201 Mendelssohn Verleih’ uns Frieden gnädiglich
dinsdag 15 oktober 14:00-16:00 uur
200 Buxtehude Jesu meines Lebens Leben
199 Sjostakovitsj Symfonie nr. 5
198 Vasks Pater Noster
197 Purcell Music for a while
196 Vaughan Williams Fantasia on a theme by Thomas Tallis
195 Bach Passacaglia en Fuga
194 Dvořák Rusalka
193 Mozart Klarinetkwintet
192 Mahler Symfonie nr. 3
191 Händel Music for the Royal Fireworks
dinsdag 15 oktober 16:00-18:00 uur
190 Ravel Pavane pour une infante défunte
189 Bach Cantate 'Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust'
188 Beethoven Für Elise
187 Dowland Flow my tears
186 Mozart Mis in c ‘Grote Mis’
185 Chopin Pianoconcert nr. 1
184 Händel Rinaldo
183 Schubert Symfonie nr. 8 ‘Onvoltooide’
182 Prokofjev Peter en de wolf
181 Whitacre Lux Aurumque
dinsdag 15 oktober 18:00-20:00 uur
180 Händel L'Allegro, il Penseroso ed il Moderato
179 Clara Schumann Pianotrio, op. 17
178 Gounod Ave Maria
177 Bach Concert voor hobo en viool
176 Schubert Die schöne Müllerin
175 Stravinski De Vuurvogel
174 Tavener The Lamb
173 Beethoven Pianoconcert nr. 4
172 Reich Music for 18 musicians
171 Rameau Les Indes Galantes
woensdag 16 oktober 7:00-9:00 uur
170 Händel Solomon
169 Mozart Don Giovanni
168 Chopin Pianoconcert nr. 2
167 Beethoven Symfonie nr. 3 ´Eroica´
166 Vivaldi Stabat Mater
165 Wagner Tristan und Isolde
164 Lauridsen O magnum Mysterium
163 Tsjaikovski Symfonie nr. 6 ‘Pathétique’
162 Haydn Die Schöpfung
161 Morricone The Mission
woensdag 16 oktober 9:00-12:00 uur
160 Glass Einstein on the Beach
159 Duruflé Requiem
158 Piazzolla Adiós nonino
157 Tsjaikovski Vioolconcert
156 Mozart Le Nozze di Figaro
155 Messiaen Quatuor pour la fin du temps
154 Bach Sonates en Partitas voor viool solo
153 Purcell Hear my prayer, O Lord
152 Mozart Pianoconcert nr. 21
151 Verdi La Traviata
150 Berlioz Symphonie Fantastique
149 Mahler Das Lied von der Erde
148 Pärt Cantus in Memoriam Benjamin Britten
woensdag 16 oktober 12:00-14:00 uur
147 Van Otterloo Soldaat van Oranje
146 Händel Xerxes
145 Debussy Prélude à l’après-midi d’un faune
144 Beethoven Strijkkwartetten
143 Whitacre Sleep
142 Tsjaikovski Pianoconcert nr. 1
141 Pärt Tabula Rasa
140 Barber Agnus Dei
139 Händel Dixit Dominus
138 Mendelssohn Vioolconcert in e
woensdag 16 oktober 14:00-16:00 uur
137 Rodrigo Concierto de Aranjuez
136 Einaudi Le Onde
135 Weill Die Dreigroschenoper
134 Schubert Fantasie voor piano 4-handig
133 Delibes Lakmé
132 Brahms Vioolconcert
131 Mozart Krönungsmesse
130 Gustav Mahler Symfonie nr. 1 'Titan'
129 Tsjaikovski De Notenkraker
woensdag 16 oktober 16:00-18:00 uur
128 Bach Das Wohltemperierte Klavier
127 Bizet Carmen
126 Holst The Planets
125 Gjeilo Ubi caritas
124 Sibelius Vioolconcert
123 Eisenga For Mattia
122 Sweelinck Psalmen
121 Grieg Pianoconcert
120 Purcell Music for the funeral of Queen Mary
woensdag 16 oktober 18:00-20:00 uur
119 Rutter Requiem
118 Beethoven Pianosonate nr. 8 ‘Pathetique’
117 Wagner Der Ring des Nibelungen
116 Bach Vioolconcerten
115 Tallis Spem in alium
114 Mozart Pianoconcert nr. 23
113 Glass Vioolconcert
112 Schubert Strijkkwintet
111 Vivaldi Nisi Dominus
donderdag 17 oktober 7:00-9:00 uur
110 Fauré Pavane
109 Monteverdi L'Incoronazione di Poppea
108 Mahler Kindertotenlieder
107 Glass Koyaanisqatsi
106 Beethoven Symfonie nr. 5
105 Schubert Erlkönig
104 Pärt De Profundis
103 Schubert Impromptus
102 Schubert Ave Maria
101 Rossini Petite messe solennelle
donderdag 17 oktober 9:00-12:00 uur
100 Verdi Nabucco
99 Dvořák Celloconcert
98 Puccini Turandot
97 Piazzolla Oblivion
96 Gjeilo Northern Lights
95 Bach Orkestsuites
94 Ravel Pianoconcert in G
93 Albinoni Adagio
92 Händel Water Music
91 Pärt Für Alina
90 Mendelssohn Psalm 42 ‘Wie der Hirsch schreit’
89 Einaudi Intouchables
88 Smetana Má Vlast
donderdag 17 oktober 12:00-14:00 uur
87 Tsjaikovski Het Zwanenmeer
86 Tiersen Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
85 Moessorgski Schilderijen van een tentoonstelling
84 Mahler Symfonie nr. 4
83 Morricone Once upon a time in the West
82 Rachmaninov Vespers
81 Saint-Saëns Symfonie nr. 3 ‘Orgelsymfonie’
80 Bach Cantate 'Herz und Mund und Tat und Leben'
79 Beethoven Pianosonate nr. 14 ´Mondschein´
78 Mozart Serenade in Bes ‘Gran Partita’
donderdag 17 oktober 14:00-16:00 uur
77 Saint-Saëns Danse macabre
76 Vivaldi Gloria
75 Saint-Saëns Le Carnaval des Animaux
74 Bach Toccata en Fuga in d
73 Elgar Celloconcert
72 Prokofjev Romeo en Julia
71 Rachmaninov Pianoconcert nr. 3
70 Gershwin Porgy and Bess
69 Mahler Symfonie nr. 2 'Auferstehung'
donderdag 17 oktober 16:00-18:00 uur
68 Bach Concert voor 2 violen
67 Glass Glassworks
66 Bach Cantate 'Ich habe genug'
65 Pärt Fratres
64 Beethoven Vioolconcert
63 Sibelius Finlandia
62 Pachelbel Canon en gigue in D
61 Górecki Symfonie nr. 3 ‘Symfonie der klaagliederen’
60 Bach Motetten
donderdag 17 oktober 18:00-20:00 uur
59 Mozart Ave verum corpus
58 Ramirez Misa Criolla
57 Pärt Da Pacem Domine
56 Bach Bist du bei mir
55 Beethoven Symfonie nr. 6 ´Pastorale´
54 Pärt My heart's in the Highlands
53 Bach Magnificat
52 Verdi Requiem
51 Mahler Symfonie nr. 5
vrijdag 18 oktober 7:00-9:00 uur
50 Bach Cantate 'Wachet auf, ruft uns die Stimme'
49 Beethoven Pianoconcert nr. 5 ´Emperor´
48 Schubert Strijkkwartet 'Der Tod und das Mädchen'
47 Bernstein West Side Story
46 Glass Metamorphosis
45 Bach Cantate 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit'
44 Glass The hours
43 Beethoven Symfonie nr. 9
vrijdag 18 oktober 9:00-12:00 uur
42 Mozart Klarinetconcert
41 Jenkins The Armed Man - a mass for peace
40 Gershwin Rhapsody in Blue
39 Monteverdi Mariavespers
38 Ravel Boléro
37 Barber Adagio for strings
36 Orff Carmina Burana
35 Mozart Die Zauberflöte
34 Bruch Kol Nidrei
33 Stravinski Le Sacre du Printemps
32 Chopin Nocturnes
31 Bruch Vioolconcert nr. 1
vrijdag 18 oktober 12:00-14:00 uur
30 Rachmaninov Pianoconcert nr. 2
29 Beethoven Symfonie nr. 7
28 Bach Weihnachtsoratorium
27 Williams Schindler's List
26 Von Bingen Hymnes
25 Satie Gnossiennes
24 Allegri Miserere
23 Vaughan Williams The Lark Ascending
vrijdag 18 oktober 14:00-16:00 uur
22 Satie Gymnopédies
21 Bach Cellosuites
20 Vivaldi De Vier Jaargetijden
19 Fauré Cantique de Jean Racine
18 Bach Brandenburgse Concerten
17 Bach Goldbergvariaties
16 Bach Johannes Passion
15 Grieg Peer Gynt Suites
vrijdag 18 oktober 16:00-18:00 uur
14 Brahms Ein deutsches Requiem
13 Dvořák Symfonie nr. 9 ‘Uit de Nieuwe Wereld’
12 Schubert Winterreise
11 Bach Hohe Messe
10 R. Strauss Vier letzte Lieder
9 Elgar Enigma Variaties
8 Händel Messiah
vrijdag 18 oktober 18:00-20:00 uur
7 Pergolesi Stabat Mater
6 Purcell Dido and Aeneas
5 Ten Holt Canto Ostinato
4 Fauré Requiem
3 Pärt Spiegel im Spiegel
2 Mozart Requiem
1 Bach Matthäus Passion
Ster advertentie
Ster advertentie