Overzicht van 13 december 2020

De Nacht

In deze uitzending

Ontspannende klassieke muziek in de nacht.
Tussen hemel en aarde

09:00 - 10:00

Tussen hemel en aarde KRO-NCRV

Presentatie: Wilfred Kemp

In deze uitzending

Tussen Hemel en Aarde is een programma met klassieke, vaak religieuze muziek voor het ultieme zondagochtendgevoel. Met muziek uit verschillende stijlperioden; van gregoriaans tot muziek van Pärt en van Bach en Brahms tot Taverner en Ten Holt.
Spiegelzaal

10:00 - 10:30

Spiegelzaal AVROTROS

Presentatie: Hans van den Boom

In deze uitzending

*  Coraline Groen [viool] & Laura Lunansky [viool]

    Jobine Siekman [cello] & Robbrecht Van Cauwenberghe [bajan]
    www.kamermuziekfestival.nl

*  Igor Ruhadze [viool] & Vital Stahievich [piano]
    www.npka.nl
Het Zondagochtend Concert

10:30 - 11:30

Het Zondagochtend Concert AVROTROS

Presentatie: Hans van den Boom

In deze uitzending

Olivier Patey, klarinet
Joris van den Berg, cello
Martijn Willers, piano

*  L. van Beethoven - Klarinettrio, op.11 ' Gassenhauer'
*  J. Bull / M. Illes - In Nomine VI
*  J. Brahms - Klarinettrio, op.114
De Muziekfabriek

11:30 - 14:00

De Muziekfabriek AVROTROS

Presentatie: Hans van den Boom

In deze uitzending

Een prettige muzikale brug tussen Zondagochtend- en Zondagmiddagconcert
met aangename muziek en elke week om 13.00 uur de rubriek De Mis-Verkiezing.
Het Zondagmiddagconcert

14:00 - 16:30

Het Zondagmiddagconcert AVROTROS

Presentatie: Annemieke Bosman

In deze uitzending

A.
Koninklijk Concertgebouworkest
Antony Hermus, dirigent
Remy van Kesteren, harp
Katharine Dain, sopraan
Dominique Vleeshouwers, slagwerk

1. Bram Kortekaas - Notenkrakers' Notulen (wereldpremière)
2. Louis Andriessen - Tapdance
3. Celia Swart - Reflexion and Identity (wereldpremière)
4. Tristan Keuris - Symfonie in D

Opname (zonder publiek) van 3 december j.l. in de Grote Zaal van het Concertgebouw te Amsterdam.

B.
Petra van der Heide en Anneleen Schuitemaker, harp

1. G.F. Händel - Suite voor twee klavecimbels in c-klein: Allemande
2. Cesar Franck - Prélude, fugue et variation
3. Marcel Tournier - 4 Préludes Op. 16
4. Enrique Granados - Spaanse Dans No. 5

Rechtstreeks vanuit de Amsterdamzaal van het Concertgebouworkest

Diskotabel

16:30 - 18:00

Diskotabel NTR

Presentatie: Lex Bohlmeijer

In deze uitzending

Vandaag twee pianisten aan tafel: Ralph van Raat en Maarten van Veen.
Weekend Klassiek

18:00 - 20:00

Weekend Klassiek AVROTROS

Presentatie: Diederik van Vleuten

In deze uitzending

Weekend Klassiek is een licht en toegankelijk programma om je zondag relaxed mee af te sluiten. Diederik van Vleuten houdt je weekendgevoel nog even vast door je te laten luisteren naar mooie, inspirerende en verrassende muziek. Twee uur lang de mooiste muziek uit alle tijden en windstreken.
Vrije Geluiden

23:00 - 23:59

Vrije Geluiden: Helena Basilova VPRO

Presentatie: Aad van Nieuwkerk

In deze uitzending

Pianiste Helena Basilova, live in de studio van Radio 4. Ze speelt een deel van haar onlangs verschenen album met werk van Morton Feldman: Triadic Memories.
Videocamera Video
Helena Basilova / Vincent Rang - Morton Feldman: Triadic Memories

Programma's

Kalender

Gedraaid op Radio 4 overzicht