Het nachtkastje van Edward van de Vendel - Dag 1
- Fragmenten
- Het nachtkastje van Edward van de Vendel - Dag 1
Het Nachtkastje: waarin schrijvers vertellen over hun literaire voorkeuren, inspiratie, guilty pleasures aan de hand van de boeken die naast hun bed liggen.
Als kind was Edward van de Vendel geen fervent lezer. Toen hij wat ouder werd, ging hij echter steeds meer lezen. In 1996 publiceerde Edward zijn eerste kinderboek. Sinds 2001 is hij fulltime schrijver. Inmiddels heeft hij een heel breed oeuvre. Behalve gedichten schrijft hij ook jeugdromans, toneel en non-fictie.
Zijn werk is in meerdere talen vertaald en won al veel prijzen. Zo kreeg hij de Woutertje Pieterse Prijs voor "Superguppie" en "Stem op de okapi", de young adult roman "Oliver" leverde hem de Gouden Lijst 2016 op. Eind vorig jaar verscheen het prachtige boek "Vosje", met teksten van Edward en illustraties van Marije Tolman.
Foto: Jota Chabel