Meer NPO

NPO Radio 4 presenteert: Het Zomeravondconcert

Bekijk de programmering

Speellijst Zweedse opera

De speellijst is onder voorbehoud en de tijden zijn een schatting. Dit alles om enig houvast te geven aan de luisteraars tijdens de uitzending.

Elfrida Andrée, Fritiof-svit ‘Fritiofs svärmeri’
Stockholm Symphony Orchestra o.l.v. Gustaf Sjökvist


19.10 uur:
En wat kan er wel? Reportage van Botte Jellema over de openingsvoorstelling van De Nationale Opera
Beluister hier alle afleveringen (via onze Podcast 'Supplement')

Hallström, Der Bergtagna ‘Och junfrun hon skulle’ en Förspel
Umea Symphony Orchestra o.l.v. Alan Hacker

Verdi, Un ballo in maschera ‘E la destra d’un grande’
Florence Quivar (Ulrica Arvidsson), Plácido Domingo (Gustavo), Sumi Jo (Oscar), Goran Simic (Horn), Kurt Rydl (Ribbing), Konzertvereinigung Wiener Staatsopernchor, Wiener Philharmoniker o.l.v. Herbert von Karajan

Kraus, Proserpin Ouverture en aria
Barbara Bonney (Proserpin), Drottningholmteaterns orkester o.l.v. Thomas Schuback

J.G. Naumann, Gustav Wasa Derde Akte (fragment)
Nicolai Gedda (koning Christiern van Denemarken), Tord Wallström (Norrby), Agneta Lundgren en Nina Stemme (geesten van de twee Ribbing-jongens), Henrik Westberg (geest van Sten Sture), Staffan Sandlund (geest van Joachim Brahe), Rolf Cederlöf (geest van Eric Wasa), Henrik Westberg en Steffan Sandlund (Deense officieren), Lena Nordin (Christina Gyllenstierna), Orkest van de Koninklijke Zweedse Opera o.l.v. Philip Brunelle

20.35 uur:
JCF Haeffner, Electra Finale ‘Vad hör jag?’ (scene 3-5)
Stig Tysklind (Arcas), Hillevi Martinpelto (Electra), Peter Mattei (Orest), Hellen Hinz (Clitemnestra), Mikael Samuelson (Egist), Christina Högman (Ismene), Klas Hedlund (Pilades), Alf Häggstam (Översteprästen), Radiokören Stockholm, Drottningholms Barockensemble o.l.v. Thomas Schuback

Berwald, Estrella de Soria Duet Salvaterra-Zulma
Stephen Smith (Salvaterra), Katerina Dalayman (Zulma), Helsingborgs Symfoniorkester o.l.v. Stig Westerberg

21.00 uur:
Ivar Hallström, Hertig Magnus och sjöjungfrun Sextet en koor.
Ingela Bohlin (Anna), Mattias Ermedahl (Brynolf), Johan Rydh (Sten Akeson), Staffan Alveteg (Peder), Lars Johansson (Hertog Magnus), Marco Stella (Monnik), Vadstena Academiekoor, Norrköping Symfonieorkest o.l.v. Niklas Willén

Ivar Hallström, Den Bergtagna Duo en Duo final 4e Bedrijf
Hillevi Martinpelto (Ingeborg), Berit Lindholm (Bergadrottningen), Lars Tibell (Bergakungen), Umea Symphony Orchestra o.l.v. Alan Hacker

Elfrida Andrée, Fritiof-svit ‘Fritiofs färd pa havet’
Stockholm Symphony Orchestra o.l.v. Gustaf Sjökvist

21.30 uur:
Wilhelm Stenhammar, Gillet på Solhaug Forspil
Symphonieorkest van Norrköping o.l.v. Henrik Schaefer

Wilhelm Stenhammar, Gillet på Solhaug Slot derde akte
Anton Ljungqvist (de bode), Per-Håkan Precht (Gudmund), Matilda Paulsson (Margit), Karolina Andersson (Signe), Musikaliska Sällkapets Kammerkör, Akademiska kören Linköping, Symphonieorkest van Norrköping o.l.v. Henrik Schaefer

Stenhammar, Tirfing ‘Efterspelet’
Ingrid Tobiasson (Hervor), Orkest van de Koninklijke Opera Stockholm o.l.v. Leif Segerstam

22.00 uur:
Wilhelm Peterson-Berger, Arnljot Waino's eerste lied, ‘Gunhild och Arnljot: Mötet i vildmarken’   (Gunhild en Arnljot: ontmoeting in de wildernis), Waino’s Lied, Arnljots droom
Edith Thallaug (Gunhild, mezzo), Erland Hagegard (Arnljot, bariton), Karin Langebo (Waiko), Stockholms Philharmonisch Orkest o.l.v. Okko Kamu

Wilhelm Peterson-Berger, Domesdagsprofeterna Akte 1, scene 1 t/m 5
Solveig Faringer (Elin), Thomas Sunnegardh (Lars), Mikael Samuelson (Lennart Sporre), Medlemmar ur Orfei Drängar och Allmänna Sangen, Swedish Radio Symphony Orchestra o.l.v. Robert Sund

Gunnar de Frumerie, Songoalla 'Vingar doftar av blommor' Set Svanholm (Erland), Brita Ewert (Singoalla), Koninklijk Orkest van Stockholm o.l.v. Nils Grevillius

Ivar Hallström, Den Bergtagna Ballet
Umea Symphony Orchestra o.l.v. Alan Hacker