The Pit and the Pendulum
- Concerten
- The Pit and the Pendulum
Een wereldpremière van Zuidam en fascinerende songs van Crumb, uitgevoerd door Claron McFadden, Slagwerk Den Haag en Tim Sabel.
The pit and the pendulum
The pit and the pendulum
Rob Zuidam
Uitvoerenden: Claron McFadden (sopraan), Slagwerk Den Haag
American songbook nr.2, "A journey beyond time"
George Crumb
Uitvoerenden: Claron McFadden (sopraan), Tim Sabel (piano), Slagwerk Den Haag
donderdag 11 mei 2023
OmroepNTR
ComponistenRob Zuidam, George Crumb
UitvoerendenClaron McFadden (sopraan), Tim Sabel (piano)
EnsemblesSlagwerk Den Haag
TijdperkenNieuwste muziek, Midden/laat twintigste eeuw
LocatieMuziekgebouw aan 't IJ, Amsterdam
Zolang er een hartslag is, is er hoop, zegt Rob Zuidam. Slagwerk Den Haag en de expressieve sopraan Claron Mc Fadden brengen de wereldpremière van Zuidams nieuwste compositie, The Pit and the Pendulum, naar het gelijknamige horrorverhaal van Edgar Allan Poe. Met Zuidams eclectische idioom en feilloze antenne voor muzikaal drama belooft dat een indringende meditatie op onze sterfelijkheid te worden. Daarnaast staat op het programma een selectie liederen van de Amerikaanse meester George Crumb.
Het American Songbook is een project dat Crumb begon als zeventiger en waarin hij een diepgaande invloed op zijn oeuvre onderzoekt. Beroemde traditionals uit het American Songbook, zoals Swing low, sweet chariot en Go down, Moses, voorziet hij van verrassende en soms onaards aandoende instrumentaties. De melodieën blijven herkenbaar, maar het vervreemdende effect zet ze in een fascinerend nieuw licht.
Bron: muziekgebouw.nl