AVROTROS Vrijdagconcert:

In de podcast van het AVROTROS Vrijdagconcert hoor je de mooiste concerten die wekelijks live worden uitgevoerd door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en gastensembles. AVROTROS Vrijdagconcert is een productie van AVROTROS in samenwerking met NPO Radio 4, NTR, de Stichting Omroep Muziek en TivoliVredenburg.

Podcast afleveringen

Uitzending van 18 september 2020

20.05 uur:
LUDWIG
Katharine Dain, sopraan

1. Franz Schubert - Nacht und Träume (arr. Max Knigge)
2. Alban Berg - uit: Sieben frühe Lieder: nrs. 1+2+3 (arr. Reinbert de Leeuw)
3. Gustav Mahler - Vierde symfonie in G gr.t. (arr. Erwin Stein)

(Rechtstreekse uitzending vanuit TivoliVredenburg in Utrecht)

ca. 21.30 uur: 75 jaar Groot Omroepkoor
Groot Omroepkoor
Benjamin Goodson, dirigent

1. Johannes Brahms - Fest- und Gedenksprüche
2. Johannes Brahms - Intermezzo, op.117 nr.1
3. Daan Manneke - Psalm 121
4. Jonathan Dove - The Passing of the Year
5. Eric Whitacre - Sleep

(Opname van het jubileumconcert van zaterdag 12 september jl. in TivoliVredenburg in Utrecht)

Uitzending van 11 september 2020

Jubileumconcert rondom 75 jaar Groot Omroepkoor en Radio Filharmonisch Orkest
rechtstreeks vanuit Tivoli/Vredenburg in Utrecht.

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Karina Canellakis, dirigent

ca. 20.05 uur:
Muziek uit het archief van GOK + RFO
en een gesprek met Inge Jongerman en Oswin Schneeweisz over 75 jaar Omroep-ensembles.

ca. 21.00 uur:
1. Jan-Peter de Graaff - Les cymbales sonores (wereldpremière)
2. Jean Sibelius - Symfonie no.3 op.52 in C gr.t.
3. Johannes Brahms - Schicksalslied op.54

Uitzending van 26 juni 2020

Deel 1:
G. Verdi - Messa da Requiem
Papian Hasmik, sopraan
Marianne Cornetti, alt
Vinson Cole, tenor
Stanislav Shvets, bas
Groot Omroepkoor
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden
(opname van 22 februari 2008 in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht)

Deel 2:
J. Haydn - Concert voor orgel en orkest nr.1 in C.gr.t.
Matthias Havinga, orgel
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v.Markus Stenz
(opname van 30 maart 2018 in Tivoli/Vredenburg in Utrecht)

F. Schubert - Symfonie in b.kl.t. D.759 'Unvollendete'
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v.Markus Stenz
(opname van 31 mei 2013 in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht)

Uitzending van 19 juni 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Karina Canellakis, dirigent

1. G. Puccini - Crisantemi (arr. voor strijkorkest)
2. G. Verdi - Strijkkwartet (arr. voor strijkorkest)
3. R. Wagner - Siegfried Idyll
4. J. Brahms -Tweede Serenade voor orkest

Rechtstreeks vanuit TivoliVredenburg in Utrecht.

Uitzending van 12 juni 2020

DEEL 1

Rotterdams Philharmonisch Orkest
Sir Mark Elder, dirigent
Isabelle Faust, viool

1. Ludwig van Beethoven – Vioolconcert in D, op.61

(Concert van 23 februari 2018 in TivoliVredenburg te Utrecht)


DEEL 2

Orkest van de 18e Eeuw
Capella Amsterdam
Daniel Reuss, dirigent
Carolyn Sampson, sopraan
Marianne Beate Kielland, alt
Thomas Walker, tenor
David Wilson-Johnson, bas

1. Ludwig van Beethoven – Missa solemnis, op.123

(Concert van 14 oktober 2016 in TivoliVredenburg te Utrecht)

Uitzending van 5 juni 2020

Uitzending van 29 mei 2020

Met o.a.:
1. G. Verdi – Ouverture La forza del destino
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 2018)

2. G. Martucci – Tweede pianoconcert, op. 66
Enrico Pace, piano
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 2018)

3. G. Puccini – Preludio sinfonico
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 20180

4. O. Respighi – Pini di Roma
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Pietro Rizzo
(opname van 9 februari 2018)

5. A. Bruckner – div. werken voor koor
Groot Omroepkoor o.l.v. Marcus Creed
(opname van 19 januari 2018)

Uitzending van 22 mei 2020

Met o.a.:
1. L. v. Beethoven – Vijfde symfonie, op. 67
Radio Kamer Orkest o.l.v. Andrew Manze
(opname van 15 februari 2013)

2. H. Berlioz – Messe solennelle
Adriana Gonzalez, sopraan
Julien Behr, tenor
Andreas Wolf, bas
Le Concert Spirituel o.l.v. Hervé Niquet

3. H. Berlioz - Harold en Italie
Alexander Zemtsov, altviool
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov
(opname van 4 oktober 2019)

Uitzending van 15 mei 2020

MAHLERFESTIVAL 2020
Het Mahlerfestival in het Amsterdamse Concertgebouw kan niet doorgaan,
maar Radio 4 biedt een alternatief.
Van 8 tm 17 mei worden alle geplande werken van Gustav Mahler uitgevoerd door de verschillende Nederlandse symfonie-orkesten.

Vandaag:

* Gesprek met Eveline Nikkels, voorzitter van de Nederlandse Gustav Mahler Stichting,
vooral over Mahlers Achtste symfonie

1. G. Mahler - Achtste symfonie

Shenyang, bas-bariton
Janina Baechle, alt
Tommi Hakala, bariton
Regula Mühlemann, sopraan
Camilla Nylund, sopraan
Helena Rasker, alt
Ailish Tynan, sopraan
Klaus Florian Vogt, tenor
WDR Rundfunkchor Köln
London Symphony Chorus
MDR Rundfunkchor Leipzig
Knabenchor Hannover & Koorschool St. Bavo Haarlem
Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Marc Albrecht
(opname van 23 februari 2019)

Uitzending van 8 mei 2020

MAHLERFESTIVAL 2020
Het Mahlerfestival in het Amsterdamse Concertgebouw kan niet doorgaan,
maar Radio 4 biedt een alternatief.
Van 8 tm 17 mei worden alle geplande werken van Gustav Mahler uitgevoerd door de verschillende Nederlandse symfonie-orkesten.

Vandaag:
1. G. Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen
Hakon Hagegard, bariton
Kon. Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly
(opname van 3 mei 1995)

* Gesprek met dirigent Jan Willem de Vriend over de jonge Mahler en diens Eerste symfonie.

2. G. Mahler - Eerste symfonie (5-delige versie uit 1893)
Orkest van het Oosten o.l.v. Jan Willem de Vriend
(opname van 6 maart 2011)

3. H. Rott - Symfonie in E; deel 4 Sehr langsam, belebt
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jac van Steen
(opname van 20 april 1997)

Uitzending van 1 mei 2020

Met o.a.:
1. W. Jeths - Ter Troost
2. L. v. Beethoven – Meeresstille und glückliche Fahrt
3. L. Cherubini – Requiem in c.kl.t.
4. P.I. Tsjaikovsky – Vijfde symfonie, op. 64

Uitzending van 24 april 2020

Met o.a.:
1. H. Berlioz – Ouverture Les francs-juges
2. D. Sjostakovitsj – Eerste vioolconcert, op. 99
3. C. Nielsen – Symfonie nr.4 , op. 29 ‘Het onuitblusbare’
4. B. Britten - Les Illuminations

Uitzending van 17 april 2020

Met o.a.:
1. R. Schumann – Szenen aus Goethes Faust

Uitzending van 10 april 2020

Opname uit het archief:
1. A. Dvorák - Stabat Mater
Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Vasily Petrenko, dirigent
Lucrecia García, sopraan
Agnes Zwierko, alt
Peter Auty, tenor
Nathan Berg, bas



2. J. Haydn - Die sieben lezten Worte unseres Erlösers am Kreuze
Farkas Quintet + John MacCabe + Concentus Musicus Wien

Uitzending van 3 april 2020

ca. 20.05 uur - deel 1:
Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent
1. G. Mahler - Zevende symfonie
Opname van het AVROTROS Vrijdagconcert van 6 dec. 2019

ca. 21.25 uur - deel 2:
Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Jan Willem de Vriend, dirigent
Ruby Hughes, sopraan
Beth Taylor, alt
Matthew Swensen, tenor
Henning von Schulman, bas
Henk Neven, bas
1. F. Mendelssohn - Christus, op.97 (onvoltooid oratorium)
2. W.A. Mozart - Mis in C, 'Kröningsmesse', KV 317

Uitzending van 27 maart 2020

Opnamen uit het archief met o.a.:

1. Dutilleux - Métaboles
2. W.A. Mozart - Pianoconcert nr.20, KV 466
3. A. Roussel - Derde symfonie

Uitzending van 20 maart 2020

Het concert van vanavond is geannuleerd i.v.m. de Corona-maatregelen.

Residentie Orkest
Nicholas Collon, dirigent
Nicolas Altstaedt, cello
Helena Rasker, alt

1. B. Smetana - De Moldau (uit Mijn vaderland)
2. W. Walton - Celloconcert
3. A. Diepenbrock - Die Nacht (voor alt en orkest)
4. J. Sibelius - Zevende symfonie

Uitzending van 13 maart 2020

Het concert van vanavond is geannuleerd i.v.m. de Corona-maatregelen. In plaats daarvan hoor je op NPO Radio 4 archiefopnames van de drie werken die gespeeld zouden worden.

Uitzending van 6 maart 2020

Noord Nederlands Orkest
James Judd, dirigent
Jean-Efflam Bavouzet, piano

1. A. Roussel - Vierde symfonie
2. L. van Beethoven - Vijfde pianoconcert 'Keizersconcert'
3. I. Stravinsky - Petroesjka (versie 1947)

Uitzending van 28 februari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Karina Canellakis, dirigent
Simone Lamsma, viool

1. L. Auerbach - Evas Klage, "O Blumen, die niemals blühen werden" (Nederlandse première)
2. S. Prokofjev - Eerste vioolconcert, op.19
3. A. Webern - Sechs Stücke für Orchester, op.6
4. R. Strauss - Tod und Verklärung, op.24

Uitzending van 21 februari 2020

Concertgebouw Kamerorkest
Alexei Ogrintchouk, hobo & dirigent

1. W.A. Mozart - Eine kleine Nachtmusik
2. H. Andriessen - Variaties en fuga op een thema van Johann Kuhnau
3. W.A. Mozart - Concertaria KV 538 (versie voor hobo en strijkorkest)
4. A. Schnittke - Mozart-art à la Haydn
5. J. Haydn - Symfonie nr. 45 'Abschieds-Symphonie'

Uitzending van 14 februari 2020

ca. 20.15 uur Deel 1 - live vanuit Utrecht:

Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Renate Arends, sopraan
Sebastian Wartig, bariton
Pianoduo Scholtes & Janssens

1. J. Brahms - Ein deutsches Requiem, op.45

ca. 21.40 uur Deel 2 - opname van 25 jan. 2019:

Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent

1. Brahms - Derde symfonie, op.90

Uitzending van 7 februari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Omer Meir Wellber, dirigent
Rafael Fingerlos, bariton 

1.  R. Wagner - Vorspiel und Liebestod uit Tristan und Isolde
2.  G. Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen
3.  P.I. Tsjaikovski - Zesde symfonie 'Pathétique'

Uitzending van 31 januari 2020

Deel 1
Concert van 27 september 2019:
Café Zimmermann

1. Georg Philip Telemann - Concert voor blokfluit, fagot en strijkorkest TWV.52,nr.F1
2. Johann Sebastian Bach - Brandenburgs concert nr.2, BWV.1047
3. Georg Philip Telemann - Concert voor 4 violen TWV.40:201
4. Johann Sebastian Bach - Concert voor hobo, viool en strijkorkest BWV.1060R 
5. Georg Philip Telemann - Concert voor trompet,viool, strijkers en b.c. TWV.53,nr.D5  

Deel 2
Concert van 8 november 2019:
Radio Filharmonisch Orkest 
Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Elsa Benoit, sopraan
Joep van Geffen, bariton

1. Gabriel Fauré - Pavane, op.50 in fis kl.t. (versie zonder koor)
2. Joost Kleppe - Spirit of Mustafa 
3. Igor Stravinsky - “Psalmensymfonie”

Uitzending van 24 januari 2020

Nationaal Jeugd Orkest
Ed Spanjaard, dirigent 
Nino Gvetadze, piano

1.  W. Pijper - Derde symfonie
2.  L. van Beethoven - Vierde pianoconcert
3.  B. Bartók - Concert voor orkest

Interview met Dominique Vleeshouwers

Presentator Hans van den Boom sprak in de pauze van het AVROTROS Vrijdagconcert op 17 januari met salgwerker Dominique Vleeshouwers die soleerde in het Tweede Concert voor slagwerk en orkest van MacMillan. Vleeshouwers krijgt zaterdag 18 januari de Nederlandse Muziekprijs uitgereikt.

Uitzending van 17 januari 2020

Nederlands Philharmonisch Orkest
Elim Chan, dirigent
Dominique Vleeshouwers, slagwerk  

1.  F. Mendelssohn - Ouverture Die Hebriden
2.  J. MacMillan - Tweede Concert voor slagwerk en orkest
3.  P.I. Tsjaikovsky - Vijfde symfonie, op. 64

Uitzending van 10 januari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Vasily Petrenko, dirigent
Daniel Müller-Schott, cello

1.  S. Prokofjev - Suite L'enfant prodigue, op. 46
2.  J. Haydn - Celloconcert in C.gr.t.
3.  R. Strauss - Also sprach Zarathustra

Uitzending van 3 januari 2020

Het Pierre Palla orgel !

Opname van het concert van 12 december jl. in Studio 1 van het Muziekcentrum van de Omroep in Hilversum ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde Pierre Palla Orgel door de specialisten Simon Gledhill en Richard Hills.

1. Leonard Bernstein – Tonight
2. Jerome Kern – Music from “Swing time”
3. Madeleine Dring – Caribbean Dance
4. Jimmy McHugh - I’m in the Mood for Love
5. Pierre Palla Broadcast Memories, selectie
6. Sidney Torch – On a Spring Note 
7. Charles Williams – Dream of Olwen
8. Jack Strachey – March: Theatreland
9. Arthur Sullivan – Selectie uit Mikado Memories
10. Billy Mayerl – Ace of Heartsuit Four Aces Suite
11. Franz Grothe – Illusion
12. Sigmund Romberg – Selectie uit The Desert Song
13. Louis Mordish – Spectre on the Spree
14. Eric Coates – Dambusters March

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (30 december 2019)

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht Slotconcert

Janine Jansen - viool
Boris Brovtsyn - viool
Yura Lee - viool
Amihai Grosz - altviool
Gareth Lubbe - altviool
Jens Peter Maintz - cello

1. Johannes Brahms – Strijkextet, opus 18
2. Zoltán Kodály - Serenade, opus 12
3. Béla Bartók - Divertimento voor strijkers

Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (29 december 2019)

Janine Jansen, viool
Boris Brovtsyn, viool
Yura Lee, viool
Noa Wildschut, viool
Amihai Grosz, altviool
Timothy Ridout, altviool
Daniel Blendulf, cello
Jens Peter Maintz, cello
Amalie Stalheim, cello

1. Dmitri Sjostakovitsj - Octet, opus 11
2. Anton Webern - Langsamer Satz
3. Erwin Schulhoff - Fünf Stücke
4. Franz Schubert - Strijkkwartet in d, ‘Der Tod und das Mädchen’

Rechtstreekse uitzending vanuit TivoliVredenburg, Hertz

Deel 2:
Janine Jansen, viool
Jan Jansen, orgel
Nationaal Vrouwen Jeugdkoor
Wilma ten Wolde, dirigent

1. Benjamin Britten - Missa Brevis
2. Zoltán Kodály - Hegyi Éjszakák
3. Arvo Pärt - Peace upon Jerusalem
4. Pjotr Iljitsj Tsjaikovsky - Dostoyno yest
5. Britta Byström - To every thing there is a season (wereldpremière)

Opname van het concert gegeven op 28 december in de Nicolaïkerk

Uitzending van 27 december 2019

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht
Openingsconcert

Lars Vogt – piano
Janine Jansen - viool
Boris Brovtsyn - viool
Yura Lee - viool
Amihai Grosz - altviool
Daniel Blendulf - cello
Jens Peter Maintz - cello

1. Johannes van Bree - Allegro voor vier strijkkwartetten
2. Felix Mendelssohn - Octet in Es, opus 20
3. Antonín Dvo?ák - Pianokwintet in A, opus 81

Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Uitzending van 20 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Jan Willem de Vriend, dirigent
Ruby Hughes, sopraan (foto)
Beth Taylor, alt
Matthew Swensen, tenor
Henning von Schulman, bas
Henk Neven, bas

1. Mendelssohn - Vijfde symfonie 'Reformatie'
2. Mendelssohn - Christus
3. Mozart - Krönungsmesse, KV 317

Uitzending van 13 december 2019

Nederlandse Bachvereniging
Andrew Parrott, dirigent
Griet de Geyter, sopraan (cantus)
Isabel Schicketanz, sopraan (secundus/sextus)
Victoria Cassano, sopraan
Rodrigo del Pozo, tenor (altus)
Kevin Skelton, tenor (septimus/altus II)
Zachary Wilder, tenor
Joåo Moreira, tenor
Victor Torres, tenor (quintus)
Joep van Geffen, bas
Joel Frederiksen, bas (bassus

1. C. Monteverdi - Mariavespers

Uitzending van 6 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent

1. G. Mahler - Zevende symfonie

Uitzending van 29 november 2019

Amsterdam Sinfonietta
Candida Thompson, concertmeester
Ning Feng, viool (foto)

1. H.W. Henze - il Vitalino raddoppiato
2. J.S. Bach - Goldbergvariaties

Uitzending van 22 november 2019

ROctet

1. J.S. Bach - Selectie uit Die Kunst der Fuge
2. C. Micháns - Divertimento
3. D. Sjostakovitsj - Twee stukken voor strijkoctet, op. 11
4. F. Mendelssohn - Strijkoctet, op. 20

Uitzending van 15 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest
David Robertson, dirigent
Stephen Hough, piano

*  A. Roussel - Suite Le festin de l'araignée
*  F. Mendelssohn - Eerste pianoconcert
*  J. Sibelius - Eerste symfonie

Uitzending van 8 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Elsa Benoit, sopraan

*  G. Fauré - Pavane (instrumentale versie)
*  F. Poulenc - Gloria
*  J. Kleppe - Spirit of Mustafa (wereldpremière)
*  I. Stravinsky - Psalmensymfonie

Uitzending van 1 november 2019

Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikoli?
Remy van Kesteren, harp
Nazmiye Oral, actrice
*  J. Haydn - Symfonie nr. 104 'Londense'
*  C. Debussy - Danse sacrée et danse profane
*  A. Caplet - Le conte fantastique

Uitzending van 25 oktober 2019

Opname van zaterdag 12 oktober in Tivoli Vredenburg:
Rotterdams Philharmonisch Orkest
André de Ridder, dirigent Leila Josefowicz, viool

*  M. Wantenaar - Prélude à une nuit américaine (wereldpremière)
*  J. Adams - Vioolconcert
*  J. Adams - The Chairman dances
*  S. Reich - Music for ensemble and orchestra (Ned. première)

Hart & Ziel Slotconcert (18 oktober 2019)

Hart & Ziel Slotconcert, rechtstreeks vanuit TivoliVredenburg, Utrecht.

Een feestelijk concert met de hoogtepunten uit de Hart & Ziel Lijst.

Collectief LUDWIG
Nationaal Jeugdkoor
Lucie Horsch, blokfluit
Tobie Miller, draailier
Sasha Witteveen, contrabas
Laurens de Man, orgel

Uitzending van 11 oktober 2019

Opname van zaterdag 5 oktober in de Jacobikerk in Utrecht:
Groot Omroepkoor
Klaas Stok, dirigent
Ingrid Geerlings, fluit

*  T. de Leeuw - Prière
*  D. Manneke - Marche, chanson et gloria (wereldpremière)
*  M. Ravel - Soupir
*  C. Debussy - Les angélus (arr. C. Gottwald)
*  C. Debussy - Syrinx
*  M. Ravel - La flûte enchantée (arr. G. Pesson)
*  D. Manneke - Geistliche Dämmerung (wereldpremière)
*  F. Schubert - Der Wegweiser (arr. C. Gottwald) 
*  G. Mahler - Scheiden und meiden (arr. C. Gottwald)
*  J.S. Bach - Sarabande (uit Partita BWV 1013)  *  D. Manneke - Liturgien
*  K. Nystedt - Immortal Bach
*  D. Manneke - 30-stemmige canon 'Wer die Musik sich erkiest...'

Uitzending van 4 oktober 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Alexander Vedernikov, dirigent
Alexander Zemtsov, altviool

*  J. Wagenaar - Ouverture Cyrano de Bergerac
*  H. Berlioz - Harold en Italie, op.16
*  S. Prokofjev - Derde symfonie, op.44 'Vuurengel'

Uitzending van 27 september 2019

Cafe Zimmermann

*  J.S. Bach - Brandenburgs concert nr. 2, BWV 1047
*  G.P. Telemann -  Concert voor 4 violen in G
*  J.S. Bach -  Concert voor hobo, viool en strijkorkest in c, BWV 1060
*  G.P. Telemann - Concert voor altblokfluit, fagot en strijkorkest in F
*  J.S. Bach - Concert voor klavecimbel en strijkorkest in f, BWV 1056
*  G.P. Telemann - Concert voor viool, cello, trompet en strijkorkest in D

Uitzending van 20 september 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
James Gaffigan, dirigent
Sasha Cooke, mezzosopraan#
Cécile van de Sant, alt
Alessandro Fischer, tenor
Jean-Luc Ballestra, bariton

*  C. Debussy - Prélude à l'après-midi d'un faune
*  M. Ravel - Shéhérazade#
*  A. Roussel - Evocations, op.15

Uitzending van 13 september 2019

Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Elim Chan
Simone Lamsma, viool

Tsjaikovski - Vioolconcert in D, op. 35
Tsjaikovski - Romeo en Julia, fantasie-ouverture naar Shakespeare in b
Tsjaikovski - Suite 'Het zwanenmeer', op. 20a

Uitzending van 6 september 2019

Uitzending van het laatste concert van dirigent Bernard Haitink, rechtstreeks vanuit Luzern.
Wiener Philharmoniker 
Bernard Haitink, dirigent 
Emanuel Ax, piano
 
Beethoven - Pianoconcert nr. 4
Bruckner - Symfonie nr. 7

AVROTROS Vrijdagconcert: 21-06-2019

HERHALING Deel 1: Concert gegeven op 23 december 2017 door het Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepvrouwenkoor o.l.v. Markus Stenz en het Nationaal Kinderkoor o.l.v. Wilma ten Wolde. Solist: alt Tamara Mumford.
Op het programma: Gustav Mahler - Derde Symfonie in d.

Deel 2: Concert gegeven op 19 januari 2018 door het Groot Omroepkoor o.l.v. Marcus Creed.

Op het programma:
Anton Bruckner - Zwei Aequale voor drie trombones,
Anton Bruckner - Ave Maria,
Anton Bruckner - Christus factus est,
Anton Bruckner - Virga Jesse,
Gustav Mahler (bew. Clytus Gottwald) - Die zwei blauen Augen uit Lieder eines fahrenden Gesellen,
Gustav Mahler - Im Abendrot: Adagietto uit Symfonie nr.5.

AVROTROS Vrijdagconcert: 14-06-2019

HERHALING
Deel 1:
Concert gegeven op 24 maart 2017 door het Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor olv. Frieder Bernius. Met Sarah Wegener, sopraan; Sophie Harmsen, alt; Ilker Arcayürek, tenor en Sebastian Noack, bas.

1. Maurerische Trauermusik in c KV 477 - Wolfgang Amadeus Mozart
2. Litaniae de venerabili altaris sacramento in Es KV 243 - Wolfgang Amadeus Mozart
3. Mis nr.5 in As gr.t. D.678 - Franz Schubert

Deel 2:
Concert gegeven op 25 januari 2019 door het Radio Filharmonisch Orkest olv. Edo de Waart.
Solist: Ronald Brautigam.
4. Pianoconcert nr.21 in C KV 467 ?Elvira Madigan? - Wolfgang Amadeus Mozart