AVROTROS Vrijdagconcert:

In de podcast van het AVROTROSVrijdagconcert hoor je de mooiste concerten die wekelijks live worden uitgevoerd door het Radio Filharmonisch Orkest, het Groot Omroepkoor en gastensembles. AVROTROS Vrijdagconcert is een productie van AVROTROS in samenwerking met NPO Radio 4, NTR, de Stichting Omroep Muziek en TivoliVredenburg.

Podcast afleveringen

Uitzending van 3 april 2020

ca. 20.05 uur - deel 1:
Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent
1. G. Mahler - Zevende symfonie
Opname van het AVROTROS Vrijdagconcert van 6 dec. 2019

ca. 21.25 uur - deel 2:
Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Jan Willem de Vriend, dirigent
Ruby Hughes, sopraan
Beth Taylor, alt
Matthew Swensen, tenor
Henning von Schulman, bas
Henk Neven, bas
1. F. Mendelssohn - Christus, op.97 (onvoltooid oratorium)
2. W.A. Mozart - Mis in C, 'Kröningsmesse', KV 317

Uitzending van 27 maart 2020

Opnamen uit het archief met o.a.:

1. Dutilleux - Métaboles
2. W.A. Mozart - Pianoconcert nr.20, KV 466
3. A. Roussel - Derde symfonie

Uitzending van 20 maart 2020

Het concert van vanavond is geannuleerd i.v.m. de Corona-maatregelen.

Residentie Orkest
Nicholas Collon, dirigent
Nicolas Altstaedt, cello
Helena Rasker, alt

1. B. Smetana - De Moldau (uit Mijn vaderland)
2. W. Walton - Celloconcert
3. A. Diepenbrock - Die Nacht (voor alt en orkest)
4. J. Sibelius - Zevende symfonie

Uitzending van 13 maart 2020

Het concert van vanavond is geannuleerd i.v.m. de Corona-maatregelen. In plaats daarvan hoor je op NPO Radio 4 archiefopnames van de drie werken die gespeeld zouden worden.

Uitzending van 6 maart 2020

Noord Nederlands Orkest
James Judd, dirigent
Jean-Efflam Bavouzet, piano

1. A. Roussel - Vierde symfonie
2. L. van Beethoven - Vijfde pianoconcert 'Keizersconcert'
3. I. Stravinsky - Petroesjka (versie 1947)

Uitzending van 28 februari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Karina Canellakis, dirigent
Simone Lamsma, viool

1. L. Auerbach - Evas Klage, "O Blumen, die niemals blühen werden" (Nederlandse première)
2. S. Prokofjev - Eerste vioolconcert, op.19
3. A. Webern - Sechs Stücke für Orchester, op.6
4. R. Strauss - Tod und Verklärung, op.24

Uitzending van 21 februari 2020

Concertgebouw Kamerorkest
Alexei Ogrintchouk, hobo & dirigent

1. W.A. Mozart - Eine kleine Nachtmusik
2. H. Andriessen - Variaties en fuga op een thema van Johann Kuhnau
3. W.A. Mozart - Concertaria KV 538 (versie voor hobo en strijkorkest)
4. A. Schnittke - Mozart-art à la Haydn
5. J. Haydn - Symfonie nr. 45 'Abschieds-Symphonie'

Uitzending van 14 februari 2020

ca. 20.15 uur Deel 1 - live vanuit Utrecht:

Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Renate Arends, sopraan
Sebastian Wartig, bariton
Pianoduo Scholtes & Janssens

1. J. Brahms - Ein deutsches Requiem, op.45

ca. 21.40 uur Deel 2 - opname van 25 jan. 2019:

Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent

1. Brahms - Derde symfonie, op.90

Uitzending van 7 februari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Omer Meir Wellber, dirigent
Rafael Fingerlos, bariton 

1.  R. Wagner - Vorspiel und Liebestod uit Tristan und Isolde
2.  G. Mahler - Lieder eines fahrenden Gesellen
3.  P.I. Tsjaikovski - Zesde symfonie 'Pathétique'

Uitzending van 31 januari 2020

Deel 1
Concert van 27 september 2019:
Café Zimmermann

1. Georg Philip Telemann - Concert voor blokfluit, fagot en strijkorkest TWV.52,nr.F1
2. Johann Sebastian Bach - Brandenburgs concert nr.2, BWV.1047
3. Georg Philip Telemann - Concert voor 4 violen TWV.40:201
4. Johann Sebastian Bach - Concert voor hobo, viool en strijkorkest BWV.1060R 
5. Georg Philip Telemann - Concert voor trompet,viool, strijkers en b.c. TWV.53,nr.D5  

Deel 2
Concert van 8 november 2019:
Radio Filharmonisch Orkest 
Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Elsa Benoit, sopraan
Joep van Geffen, bariton

1. Gabriel Fauré - Pavane, op.50 in fis kl.t. (versie zonder koor)
2. Joost Kleppe - Spirit of Mustafa 
3. Igor Stravinsky - “Psalmensymfonie”

Uitzending van 24 januari 2020

Nationaal Jeugd Orkest
Ed Spanjaard, dirigent 
Nino Gvetadze, piano

1.  W. Pijper - Derde symfonie
2.  L. van Beethoven - Vierde pianoconcert
3.  B. Bartók - Concert voor orkest

Interview met Dominique Vleeshouwers

Presentator Hans van den Boom sprak in de pauze van het AVROTROS Vrijdagconcert op 17 januari met salgwerker Dominique Vleeshouwers die soleerde in het Tweede Concert voor slagwerk en orkest van MacMillan. Vleeshouwers krijgt zaterdag 18 januari de Nederlandse Muziekprijs uitgereikt.

Uitzending van 17 januari 2020

Nederlands Philharmonisch Orkest
Elim Chan, dirigent
Dominique Vleeshouwers, slagwerk  

1.  F. Mendelssohn - Ouverture Die Hebriden
2.  J. MacMillan - Tweede Concert voor slagwerk en orkest
3.  P.I. Tsjaikovsky - Vijfde symfonie, op. 64

Uitzending van 10 januari 2020

Radio Filharmonisch Orkest
Vasily Petrenko, dirigent
Daniel Müller-Schott, cello

1.  S. Prokofjev - Suite L'enfant prodigue, op. 46
2.  J. Haydn - Celloconcert in C.gr.t.
3.  R. Strauss - Also sprach Zarathustra

Uitzending van 3 januari 2020

Het Pierre Palla orgel !

Opname van het concert van 12 december jl. in Studio 1 van het Muziekcentrum van de Omroep in Hilversum ter gelegenheid van de ingebruikname van het gerestaureerde Pierre Palla Orgel door de specialisten Simon Gledhill en Richard Hills.

1. Leonard Bernstein – Tonight
2. Jerome Kern – Music from “Swing time”
3. Madeleine Dring – Caribbean Dance
4. Jimmy McHugh - I’m in the Mood for Love
5. Pierre Palla Broadcast Memories, selectie
6. Sidney Torch – On a Spring Note 
7. Charles Williams – Dream of Olwen
8. Jack Strachey – March: Theatreland
9. Arthur Sullivan – Selectie uit Mikado Memories
10. Billy Mayerl – Ace of Heartsuit Four Aces Suite
11. Franz Grothe – Illusion
12. Sigmund Romberg – Selectie uit The Desert Song
13. Louis Mordish – Spectre on the Spree
14. Eric Coates – Dambusters March

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (30 december 2019)

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht Slotconcert

Janine Jansen - viool
Boris Brovtsyn - viool
Yura Lee - viool
Amihai Grosz - altviool
Gareth Lubbe - altviool
Jens Peter Maintz - cello

1. Johannes Brahms – Strijkextet, opus 18
2. Zoltán Kodály - Serenade, opus 12
3. Béla Bartók - Divertimento voor strijkers

Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht (29 december 2019)

Janine Jansen, viool
Boris Brovtsyn, viool
Yura Lee, viool
Noa Wildschut, viool
Amihai Grosz, altviool
Timothy Ridout, altviool
Daniel Blendulf, cello
Jens Peter Maintz, cello
Amalie Stalheim, cello

1. Dmitri Sjostakovitsj - Octet, opus 11
2. Anton Webern - Langsamer Satz
3. Erwin Schulhoff - Fünf Stücke
4. Franz Schubert - Strijkkwartet in d, ‘Der Tod und das Mädchen’

Rechtstreekse uitzending vanuit TivoliVredenburg, Hertz

Deel 2:
Janine Jansen, viool
Jan Jansen, orgel
Nationaal Vrouwen Jeugdkoor
Wilma ten Wolde, dirigent

1. Benjamin Britten - Missa Brevis
2. Zoltán Kodály - Hegyi Éjszakák
3. Arvo Pärt - Peace upon Jerusalem
4. Pjotr Iljitsj Tsjaikovsky - Dostoyno yest
5. Britta Byström - To every thing there is a season (wereldpremière)

Opname van het concert gegeven op 28 december in de Nicolaïkerk

Uitzending van 27 december 2019

Internationaal Kamermuziek Festival Utrecht
Openingsconcert

Lars Vogt – piano
Janine Jansen - viool
Boris Brovtsyn - viool
Yura Lee - viool
Amihai Grosz - altviool
Daniel Blendulf - cello
Jens Peter Maintz - cello

1. Johannes van Bree - Allegro voor vier strijkkwartetten
2. Felix Mendelssohn - Octet in Es, opus 20
3. Antonín Dvořák - Pianokwintet in A, opus 81

Rechtstreekse uitzending vanuit de Grote Zaal van TivoliVredenburg te Utrecht

Uitzending van 20 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Jan Willem de Vriend, dirigent
Ruby Hughes, sopraan (foto)
Beth Taylor, alt
Matthew Swensen, tenor
Henning von Schulman, bas
Henk Neven, bas

1. Mendelssohn - Vijfde symfonie 'Reformatie'
2. Mendelssohn - Christus
3. Mozart - Krönungsmesse, KV 317

Uitzending van 13 december 2019

Nederlandse Bachvereniging
Andrew Parrott, dirigent
Griet de Geyter, sopraan (cantus)
Isabel Schicketanz, sopraan (secundus/sextus)
Victoria Cassano, sopraan
Rodrigo del Pozo, tenor (altus)
Kevin Skelton, tenor (septimus/altus II)
Zachary Wilder, tenor
Joåo Moreira, tenor
Victor Torres, tenor (quintus)
Joep van Geffen, bas
Joel Frederiksen, bas (bassus

1. C. Monteverdi - Mariavespers

Uitzending van 6 december 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart, dirigent

1. G. Mahler - Zevende symfonie

Uitzending van 29 november 2019

Amsterdam Sinfonietta
Candida Thompson, concertmeester
Ning Feng, viool (foto)

1. H.W. Henze - il Vitalino raddoppiato
2. J.S. Bach - Goldbergvariaties

Uitzending van 22 november 2019

ROctet

1. J.S. Bach - Selectie uit Die Kunst der Fuge
2. C. Micháns - Divertimento
3. D. Sjostakovitsj - Twee stukken voor strijkoctet, op. 11
4. F. Mendelssohn - Strijkoctet, op. 20

Uitzending van 15 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest
David Robertson, dirigent
Stephen Hough, piano

*  A. Roussel - Suite Le festin de l'araignée
*  F. Mendelssohn - Eerste pianoconcert
*  J. Sibelius - Eerste symfonie

Uitzending van 8 november 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Peter Dijkstra, dirigent
Elsa Benoit, sopraan

*  G. Fauré - Pavane (instrumentale versie)
*  F. Poulenc - Gloria
*  J. Kleppe - Spirit of Mustafa (wereldpremière)
*  I. Stravinsky - Psalmensymfonie

Uitzending van 1 november 2019

Nederlands Kamerorkest o.l.v. Gordan Nikolić
Remy van Kesteren, harp
Nazmiye Oral, actrice
*  J. Haydn - Symfonie nr. 104 'Londense'
*  C. Debussy - Danse sacrée et danse profane
*  A. Caplet - Le conte fantastique

Uitzending van 25 oktober 2019

Opname van zaterdag 12 oktober in Tivoli Vredenburg:
Rotterdams Philharmonisch Orkest
André de Ridder, dirigent Leila Josefowicz, viool

*  M. Wantenaar - Prélude à une nuit américaine (wereldpremière)
*  J. Adams - Vioolconcert
*  J. Adams - The Chairman dances
*  S. Reich - Music for ensemble and orchestra (Ned. première)

Hart & Ziel Slotconcert (18 oktober 2019)

Hart & Ziel Slotconcert, rechtstreeks vanuit TivoliVredenburg, Utrecht.

Een feestelijk concert met de hoogtepunten uit de Hart & Ziel Lijst.

Collectief LUDWIG
Nationaal Jeugdkoor
Lucie Horsch, blokfluit
Tobie Miller, draailier
Sasha Witteveen, contrabas
Laurens de Man, orgel

Uitzending van 11 oktober 2019

Opname van zaterdag 5 oktober in de Jacobikerk in Utrecht:
Groot Omroepkoor
Klaas Stok, dirigent
Ingrid Geerlings, fluit

*  T. de Leeuw - Prière
*  D. Manneke - Marche, chanson et gloria (wereldpremière)
*  M. Ravel - Soupir
*  C. Debussy - Les angélus (arr. C. Gottwald)
*  C. Debussy - Syrinx
*  M. Ravel - La flûte enchantée (arr. G. Pesson)
*  D. Manneke - Geistliche Dämmerung (wereldpremière)
*  F. Schubert - Der Wegweiser (arr. C. Gottwald) 
*  G. Mahler - Scheiden und meiden (arr. C. Gottwald)
*  J.S. Bach - Sarabande (uit Partita BWV 1013)  *  D. Manneke - Liturgien
*  K. Nystedt - Immortal Bach
*  D. Manneke - 30-stemmige canon 'Wer die Musik sich erkiest...'

Uitzending van 4 oktober 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Alexander Vedernikov, dirigent
Alexander Zemtsov, altviool

*  J. Wagenaar - Ouverture Cyrano de Bergerac
*  H. Berlioz - Harold en Italie, op.16
*  S. Prokofjev - Derde symfonie, op.44 'Vuurengel'

Uitzending van 27 september 2019

Cafe Zimmermann

*  J.S. Bach - Brandenburgs concert nr. 2, BWV 1047
*  G.P. Telemann -  Concert voor 4 violen in G
*  J.S. Bach -  Concert voor hobo, viool en strijkorkest in c, BWV 1060
*  G.P. Telemann - Concert voor altblokfluit, fagot en strijkorkest in F
*  J.S. Bach - Concert voor klavecimbel en strijkorkest in f, BWV 1056
*  G.P. Telemann - Concert voor viool, cello, trompet en strijkorkest in D

Uitzending van 20 september 2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
James Gaffigan, dirigent
Sasha Cooke, mezzosopraan#
Cécile van de Sant, alt
Alessandro Fischer, tenor
Jean-Luc Ballestra, bariton

*  C. Debussy - Prélude à l'après-midi d'un faune
*  M. Ravel - Shéhérazade#
*  A. Roussel - Evocations, op.15

Uitzending van 13 september 2019

Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Elim Chan
Simone Lamsma, viool

Tsjaikovski - Vioolconcert in D, op. 35
Tsjaikovski - Romeo en Julia, fantasie-ouverture naar Shakespeare in b
Tsjaikovski - Suite 'Het zwanenmeer', op. 20a

Uitzending van 6 september 2019

Uitzending van het laatste concert van dirigent Bernard Haitink, rechtstreeks vanuit Luzern.
Wiener Philharmoniker 
Bernard Haitink, dirigent 
Emanuel Ax, piano
 
Beethoven - Pianoconcert nr. 4
Bruckner - Symfonie nr. 7

AVROTROS Vrijdagconcert: 21-06-2019

HERHALING Deel 1: Concert gegeven op 23 december 2017 door het Radio Filharmonisch Orkest, Groot Omroepvrouwenkoor o.l.v. Markus Stenz en het Nationaal Kinderkoor o.l.v. Wilma ten Wolde. Solist: alt Tamara Mumford.
Op het programma: Gustav Mahler - Derde Symfonie in d.

Deel 2: Concert gegeven op 19 januari 2018 door het Groot Omroepkoor o.l.v. Marcus Creed.

Op het programma:
Anton Bruckner - Zwei Aequale voor drie trombones,
Anton Bruckner - Ave Maria,
Anton Bruckner - Christus factus est,
Anton Bruckner - Virga Jesse,
Gustav Mahler (bew. Clytus Gottwald) - Die zwei blauen Augen uit Lieder eines fahrenden Gesellen,
Gustav Mahler - Im Abendrot: Adagietto uit Symfonie nr.5.

AVROTROS Vrijdagconcert: 14-06-2019

HERHALING
Deel 1:
Concert gegeven op 24 maart 2017 door het Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor olv. Frieder Bernius. Met Sarah Wegener, sopraan; Sophie Harmsen, alt; Ilker Arcayürek, tenor en Sebastian Noack, bas.

1. Maurerische Trauermusik in c KV 477 - Wolfgang Amadeus Mozart
2. Litaniae de venerabili altaris sacramento in Es KV 243 - Wolfgang Amadeus Mozart
3. Mis nr.5 in As gr.t. D.678 - Franz Schubert

Deel 2:
Concert gegeven op 25 januari 2019 door het Radio Filharmonisch Orkest olv. Edo de Waart.
Solist: Ronald Brautigam.
4. Pianoconcert nr.21 in C KV 467 ?Elvira Madigan? - Wolfgang Amadeus Mozart

AVROTROS Vrijdagconcert: 31-05-2019

Herhaling: Opname gemaakt op vrijdag 14 december 2018 in TivoliVredenburg in Utrecht.

Op het programma:
Johann Sebastian Bach - Christen, ätzet diesen Tag BWV 63
Antonio Vivaldi - Concert voor viool en strijkorkest RV.270 in E gr.t., ?Il riposo?Per il Santissimo Natale?
Johann Sebastian Bach - Meine Seel erhebt den Herren, BWV 10
Johann Sebastian Bach - Herz und Mund und Tat und Leben, BWV 147 deel I
Johann Sebastian Bach - Herz und Mund und Tat und Leben, BWV 147 deel II

De uitvoerenden:
Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Marcus Creed
M.m.v. sopraan Griet de Geyter, alt Alex Potter, tenor Guy Cutting en bas Matthias Winckhler

Herhaling: Opname gemaakt op vrijdag 25 januari 2019 in TivoliVredenburg in Utrecht.

Op het programma:
Johannes Brahms - Symfonie nr.3 in F opus 90

De uitvoerenden:
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart

AVROTROS Vrijdagconcert: 24-05-2019

Op het programma:
Max Knigge - Zacht en licht lacht ?t maangezicht;
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Konzertstück nr.1 in F opus 113;
Arnold Schönberg - Verklärte Nacht voor strijksextet;
Felix Mendelssohn-Bartholdy (bew. Max Knigge) - A Midsummer Night?s Dream opus 61.
De uitvoerenden:
Ludwig m.m.v. Arjan Woudenberg (bassethoorn), Bart de Kater (bassethoorn) en sopraan Laetitia Gerards. Herhaling: Opname gemaakt op vrijdag 11 januari 2018 in TivoliVredenburg in Utrecht. Herhaling: Opname gemaakt op vrijdag 2 november 2018 in TivoliVredenburg in Utrecht.

Op het programma: Matthijs Vermeulen - La veille;
Maurice Ravel - Pianoconcert voor de linkerhand;
Maurice Ravel - La Valse.

De uitvoerenden:
Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Kevin John Edusei;
M.m.v. mezzosopraan Ève-Maud Hubeaux en pianist Severin von Eckardstein. Herhaling: Opname gemaakt op vrijdag 2 november 2018 in TivoliVredenburg in Utrecht.

AVROTROS Vrijdagconcert: 10-05-2019

Herhaling: Opname gemaakt op vrijdag 21 december 2018 in TivoliVredenburg in Utrecht.Programma:
Joseph Haydn - Die Schöpfung (compleet).

De uitvoerenden:
Groot Omroepkoor en Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Leonardo García Alarcón
M.m.v. Elsa Benoit, sopraan (Gabriel, Eva); Sebastian Kohlhepp, tenor (Uriel); Daniel Schmutzhard, bariton (Raphael, Adam)

AVROTROS Vrijdagconcert: 03-05-2019

Deel 1:
Concert gegeven op 8 juli 2018 vanuit de Grote Zaal van het Concertgebouw te Amsterdam door het Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor olv. Markus Stenz, met medewerking van vocale solisten.

1. Symfonie nr.104 in D gr.t. ?London? van Joseph Haydn. 2. Requiem in d, KV 626 van Wolfgang Amadeus Mozart Met Sumi Hwang, sopraan;
Matthew Rose, bas;
Lilly Jørstad, mezzosopraan;
Robin Tritschler, tenor.



Deel 2:
Concert gegeven op vrijdag 30 november 2018 in de Jacobikerk door het Groot Omroepkoor onder leiding van Peter Dijkstra m.m.v. Leo van Doeselaar, orgel.

3. Laudes organi van Zoltan Kodaly. 4. Agnus Dei van Krysztof Penderecki. 5. ? which was the son of ? van Arvo Pärt

AVROTROS Vrijdagconcert: 19-04-2019

Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor,
Marcus Creed [dirigent],
Salome Jicia [sopraan],
Elena Tsallagova [sopraan],
Angela Brower [mezzosopraan],
Angelini, Michele [tenor],
Mika Kares [bas].

W.A. Mozart - Adagio und Fuge,
H. Andriessen - Miroir de peine,
G. Rossini - Stabat mater

AVROTROS Vrijdagconcert: 12-04-2019

Vox Luminis, Café Zimmermann, Lionel Meunier [dirigent en bas], Raphael Höhn [evangelist].

J.S. Bach - Johannes Passion

AVROTROS Vrijdagconcert: 05-04-2019

Amsterdam Sinfonietta;
Candida Thompson, viool & leiding;
Beatrice Rana, piano.
Programma:

M. Wantenaar - Nachtmuziek (wereldpremière);
J.S. Bach - Pianoconcert in d, BWV 1052;
H. von Biber - Battalia;
B. Bartók - Divertimento.

AVROTROS Vrijdagconcert: 29-3-2019

Deel 1:
Radio Filharmonisch Orkest
Groot Omroepkoor
Stanislav Kochanovsky, dirigent
Sumi Hwang, sopraan
Denzil Delaere, tenor
Thomas Oliemans, bariton
1. H. Berlioz - Ouverture Les Francs-juges
2. J. van Gilse - Sulamith Cantate
3. S. Rachmaninoff - Drie Russische volksliederen
4. S. Taneyev - Cantate 'Johannes van Damascus'
(Opname van vrijdag 28 december 2018)

Deel 2:
Noa Wildschut, viool
Alexander Warenberg, cello
Elisabeth Brause, piano
1. C. Franck - Vioolsonate
2. D. Sjostakovitsj - Eerste pianotrio, op.8
(Opname van vrijdag 7 december 2018)

AVROTROS Vrijdagconcert: 22-3-2019

Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz. Nicola Beller Carbone, sopraan.

F. Mendelssohn - Meeresstille und glückliche Fahrt
A. Schönberg - Erwartung
L. van Beethoven - Derde symfonie, 'Eroica'

AVROTROS Vrijdagconcert: 15-3-2019

Noord Nederlands Orkest o.l.v. Antony Hermus & Alice Sara Ott, piano.
C. Debussy - Préludes (arr. Henkemans); M. Ravel - Pianoconcert in G.; H. Berlioz - Symphonie fantastique.

AVROTROS Vrijdagconcert: 8-3-2019

Groot Omroepkoor & Gijs Leenaars, dirigent & Lavinia Meijer, harp.

G. Fauré - Madrigal
J-Y. Daniel-Lesur - Le Cantique des cantiques
E. Satie - Gnossiennes, nr. 1 & 5
M. van Platen - C'est déja du passé (wereldpremière)
T. Machuel - Nocturne
C. Debussy - Claire de lune
C. Debussy - Trois chansons de Charles d'Orléans
M. Duruflé - Quatre Motets sur des thèmes grégoriens Op. 10

AVROTROS Vrijdagconcert: 1-3-2019

Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz & Carolin Widmann, viool.

E. Elgar - Chanson de matin
E. Elgar - Chanson de nuit
Anderson - In lieblicher Bläue (Nederlandse première)
W. Walton - Eerste symfonie

AVROTROS Vrijdagconcert: 22-2-2019

Nationaal Jeugdorkest o.l.v. Gustavo Gimeno, dirigent: G. Mahler - Symfonie nr.9

AVROTROS Vrijdagconcert: 15-2-2019

philharmonie zuidnederland o.l.v. Dmitri Liss & Stefano Bollani, piano:
1) G. Gershwin - Ouverture Girl Crazy.
2) S. Bollani - Concerto azzurro (Nederlandse première).
3) S. Prokofjev - Suite uit 'Romeo en Julia'.